הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

עמותת "אביב לניצולי שואה" השיקה אתר אינטרנט

5/04/2009 11:15

עמותת "אביב לניצולי שואה" השיקה אתר אינטרנט www.avivshoa.co.il בו יכולים ניצולי השואה ובני משפחותיהם לקבל ייעוץ והכוונה בנוגע לניצול זכויותיהם.

 

בישראל 260,000 ניצולי שואה, שליש מהם חיים בעוני. אלפי ניצולי שואה אינם ממצים את המגיע להם על פי חוק ועל פי התוכניות הקיימות, מאחר והם ואנשי המקצוע המטפלים בהם אינם מודעים למכלול הזכויות.

 

עו"ד אביבה סילברמן, ראש עמותת אביב לניצולי שואה: "אתר האינטרנט הוקם כדי להציג את המידע בנוגע לזכויות ניצולי השואה בצורה הנגישה והברורה ביותר, ולתת מענה מהיר לפניות הציבור. אני מקווה שבשנה הקרובה נצליח לגייס כספים ולהרחיב את פעילות העמותה על מנת שנוכל להציע סיוע מקיף ורחב שיתווסף לשירות שהעמותה מציעה באתר". 

 

העמותה מובילה פרויקטים רבים לרווחת ניצולי השואה:

·         יעוץ אישי לניצולי שואה על ידי צוות העמותה

·         הכשרת מתנדבים למיצוי זכויות לניצולי שואה בבתיהם

·         הכשרות בנושא מיצוי זכויות לאנשי מקצוע מ"ביטוח הלאומי", מוסדות סיעודיים, בתי אבות של משרד הבריאות וכן מקופות החולים "כללית" ו"מאוחדת".

·         הדרכה וליווי מרכזי מידע וסיוע לאוכלוסיית הקשישים

·         ימי מיצוי זכויות בכל רחבי הארץ בהן ניתנת הרצאה וייעוץ אישי לכל ניצול שואה.

 

חזון העמותה: "שכל ניצול שואה יוכל לחיות את חייו בכבוד וברווחה הראויים לו, וזהו גם היחס שהוא צריך לקבל מהרשויות השונות המסייעות לו".

 

עמותת "אביב לניצולי שואה" הוקמה בשנת 2007 על מנת להבטיח את מיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה, וזאת לאור העדר מקורות מידע מוסמכים בנושא ומקיפים היכולים לספק מענה לניצולי השואה בכל הנוגע לזכויות המגיעות לרבים מהם על פי חוק.

 

העמותה הינה הגוף עם הידע המקיף ביותר במכלול זכויות ניצולי השואה, המעביר ידע זה ע"י הדרכות, הרצאות, הפצה בתקשורת ובאינטרנט.

 

העמותה הינה הגוף היחידי בישראל המכשיר מתנדבים, אנשי מקצוע וניצולי שואה בכל הנוגע למיצוי הזכויות. העמותה שמה לה למטרה להעביר במהירות האפשרית את הידע לאנשי המקצוע, מתנדבים וניצולים ולסיים את תפקידה.

 

בראש העמותה עומדת עו"ד אביבה סילברמן, בעלת ניסיון של 16 שנה בתחום זכויות ניצולי השואה, ועיקר פעילותה בהדרכת אנשי מקצוע, מתנדבים, ניצולי שואה וקרוביהם בנושא מיצוי הזכויות. בכך, פועלת העמותה להפצה והנגשת המידע בנושא, אשר מבטיח, במקרים רבים, שיפור משמעותי במצבם הכלכלי של ניצולי השואה בישראל.

לאתר עמותת אביב לניצולי שואה: www.avivshoa.co.il

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד