הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

התנועה הירוקה בקמפיין לקניית קרקעות מדינה

26/04/2011

המפלגה החברתית סביבתית, "התנועה הירוקה", יוצאת בקמפיין מקוון להצלת חולות סמר בערבה. אזור סמר המתהדר בתואר "הדיונה האחרונה בערבה" ומכיל מגוון בעלי חיים ייחודי עומד בפני סכנת הכחדה בעקבות היתר כריה שנתן מנהל מקרקעי ישראל.

 

הקמפיין מגיע בנקודה בה לחץ שהפעילו גופי איכות סביבה הביאו את הקבלן שקיבל את זיכיון הכריה לסגת מהפעילות המתוכננת. הקבלן הכריז כי יהיה מוכן לוותר על הכרייה, כל עוד יוחזר לו סכום הפקדון שהופקד במנהל מקרקעי ישראל בסך של 1,000,000 ש"ח.  אבל מנהל מקרקעי ישראל לא מוכן לסגת מהמכרז.

 

הקמפיין המרתק של התנועה הירוקה נועד לעורר מודעות ולייצר לחץ על מנהל מקרקעי ישראל ומקבלי החלטות באמצעות עצומת התחייבות ל"קניית קרקעות". בעצומה מתבקשים אזרחים להצהיר על מחויבותם להשתתף בהחזר סכום הפיקדון לקבלן באם המנהל לא ייסוג מתוכניות הכרייה. ההתחייבות נעשית בסכומים של 10, 20 או 50 שקלים, והיעד של מפלגת התנועה הירוקה הוא כי כ- 100 אלף איש ייקחו חלק ברכישה הרעיונית.

 

הקמפיין משלב עמוד ייעודי באתר מפלגת התנועה הירוקה, פעילות בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות ופעילות יחסי ציבור מקיפה.

 

רעיון דומה של התחייבות רעיונית התבצע בקמפיין חברתי אחר סביב השקת הסרט "שיטת השקשוקה" של העיתונאי מיקי רוזנטל. יוצרי הסרט, אשר האשים את האחים עופר בקבלת הטבות מופלגות מהמדינה, עמדו בפני תביעת דיבה, ואזרחים התחייבו באתר ייעודי לממן את הוצאות התביעה באם תתקיים. התביעה לא הגיעה בסופו של דבר לבית המשפט.

 

פרטים על הקמפיין ניתן למצוא באתר התנועה הירוקה

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד