הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

גרינפיס נגד 500 מיליון

18/05/2011

בעצומה שנועדה להפעיל לחץ על פייסבוק מבקש הארגון לאסוף מספיק תמיכה כדי לשנות את עמדתה של פייסבוק בנושא שימוש בחשמל מזהם. במוקד המחלוקת נמצאת חוות השרתים החדשה של פייסבוק אשר עתידה להיות מופעלת על חשמל שמיוצר על-ידי שריפת פחם.  פחם הינו הדלק המחצבי המסוכן ביותר לאדם ולסביבה, וידוע כמאיץ מספר אחד של תופעת שינויי האקלים וההתחממות הגלובלית.

 

גריניפיס קורא לפייסבוק להצטרף לענקיות הרשת, כמו גוגל ויאהו, אשר עברו לתפעול השרתים שלהן באמצעות חשמל המיוצר מאנריגות נקיות וירוקות (שמש, רוח וגיאו-תרמי).

 

הסניף המקומי של גרינפיס ביקש לפני מספר ימים לפרסם מודעה בתשלום ברשת הפייסבוק בה הוא קורא לציבור להצטרף למאבק ולקרוא בעצמם לפייסבוק לעשות את השינוי המיוחל.

 

פייסבוק בתגובה, אסרה את המודעה לפרסום, בלא שום פירוט או הסבר של הסיבות לכך.

 

"מדובר בצנזורה בוטה ועל הפלייה על בסיס אי מתן שירותים. פייסבוק מחשיבה עצמה כרשת המקדמת מהפכות בכל העולם ובכל תחום, אך כאשר האצבע מופנית אליה, היא מתנהגת כאחרון הדיקטטורים בעולם", אמר הבוקר איתמר ויצמן, מנהל הניו-מדיה של גרינפיס.

 

"אני בטוח שבזכות עזרה מצד הציבור הרחב, שרובו הגדול הרי נמצא ברשת, נוכל להפעיל מספיק לחץ כדי שפייסבוק ישנו את דרכיהם. זה הרי כבר קרה עם סטטוס הפרטיות- פייסבוק התקפלו. אחרי הכל פייסבוק היא לא סתם חברה עסקית, היא סך כל האנשים והחברים בה אשר נותנים בה אמון מלא ורוצים בתמורה לדעת שקולם נשמע. חשוב לחתום על העצומה ולהוכיח  להם מי באמת שולט ברשת הזו".

 

 

לפני כחודש שבר ארגון גרינפיס שיא גינס, כאשר הצליח לגייס מספר של כ-80 אלף תגובות לפוסט אחד בודד בדף של פייסבוק, אשר קורא לשימוש באנרגיה ירוקה.

 

"המודעות שלנו ביקשו ליירק את פייסבוק ואינן פוגעניות או קוראות לאלימות או החרמה של הרשת", הוסיף ויצמן, "אנחנו קוראים לכל הציבור הרחב, בכל העולם, להצטרף לעצומה שלנו ולאפשר לנו  באמצמעות פעולה אחת קטנה, לשנות את העולם מן הקצה אל הקצה.

האינטרנט נושא את הבשורה של העתיד, וכל מגמה שיוצאת מרשת חזקה כמו פייסבוק תהיה בעלת השפעה ניכרת על כל העולם- אם בנושא טכנולוגיה, מסחר או פוליטיקה. יש לנו הזדמנות פז להוכיח את הכוח שלנו כציבור מלוכד למען מטרה טובה ולטווח אורך. אני קורא לכולם להצטרף לעצומה ולקריאה שלנו ולשנות את העולם במו ידנו".

 

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד