הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

מדד עמותת שקיפות בינ"ל-ישראל: אתר עיריית ת"א במקום הראשון במדד שקיפות וזמינות המידע

9/01/2013

אתר האינטרנט של עיריית תל אביב-יפו דורג במקום הראשון מבחינת שקיפות וזמינות המידע המוצג בו, מקרב 15 הערים הגדולות בישראל. הדירוג נעשה במסגרת מדד שקיפות וזמינות המידע בשלטון המקומי לשנת 2012, הנערך על ידי עמותת שקיפות בין-לאומית ישראל (שבי"ל).

במסגרת המדד נבדקו אתרי האינטרנט של 15 הרשויות הגדולות בישראל, באמצעות סקירת עשרות פרמטרים של סוגי מידע ובדיקת נגישות המידע באתרי הרשויות. בראש הרשימה דורגה העיר תל אביב-יפו, אשר קיבלה ציון של 66%.

 

פרויקט "שקיפות ויושרה ברשויות המקומיות" מתבצע זו השנה הרביעית על ידי עמותת שבי"ל הפועלת לקידום ערכי האתיקה והיושרה בחברה הישראלית. השנה הורחב המדד באופן ניכר וכלל כ-120 קריטריונים כגון: פרטי התקשרות עם הרשות המקומית, מבקר העירייה, שקיפות לפי הנדרש בחוק חופש המידע, מענקים ותמיכות, ישיבות מועצה, רישוי עסקים, מידע סביבתי, חברות עירוניות וכספים, כאשר השקיפות הרבה ביותר נרשמה בתל אביב-יפו.

 

לאתר האינטרנט של עיריית תל אביב-יפו ניתן ציון של 100% בקריטריונים של פרטים ודוחות של מבקר הרשות ופירוט על חברות עירוניות, ציון של 83%, הגבוה ביותר, בקריטריון של שקיפות לפי חוק חופש המידע וכן ציונים גבוהים בקריטריונים של מידע על מענקים ותמיכות, ישיבות מועצה, כספים ותקציב הרשות ותכנון ובניה. העיר תל אביב-יפו הינה הרשות היחידה המפרסמת באופן מוקדם את סדר היום והפרוטוקולים של דיוני התקציב בוועדת הכספים.

 

עיריית תל אביב-יפו פועלת באופן קבוע ושוטף להגברת השקיפות העירונית לציבור ותמשיך לפעול להרחבת המידע והשירותים הניתנים לתושבי העיר והעסקים בה. במסגרת זו נערכת תחרות App2u , המזמינה מפתחים, מתכנתים, מעצבים וחברות היי-טק לפתח אפליקציות לשירות הציבור על בסיס מאגרי המידע של עיריית תל אביב-יפו. כמו כן, בחודשים הקרובים תשיק העירייה מהלך ייחודי ראשון מסוגו בישראל- בשם "דיגיתל", במסגרתו יפתחו ערוצי תקשורת חדשים ומפולחים, שבעזרתם תנהל העירייה עם התושבים ותזמין אותם ליהנות משירותי העיר השונים - בהתאם לתחומי העניין של כל תושב ותושב.

 

עיריית תל אביב יפו אחת מהרשויות המקומיות המנהלות את אתר האינטרנט שלהן בשקיפות הרבה ביותר, והדבר הוכח גם בממצאי דו"ח שקיפות ונגישות למידע עירוני, סביבתי ותכנוני במחוז תל אביב שנערך על ידי משמר המועצה של החברה להגנת הטבע במהלך שנת 2012.

 

ראש העירייה, רון חולדאי, ברך על דירוג העיר במקום הראשון ואמר "תוצאות המדד משקפות את תפיסת עולם הרואה בעירייה גורם יוזם ומוביל בחדשנות ובשימוש בטכנולוגיה מתקדמת לשיפור השירות והמידע הניתן לציבור. עיריית תל אביב-יפו השקיעה ומשקיעה משאבים רבים על מנת לרתום את העידן הדיגיטלי והאינטרנט לטובת הציבור ולהפיץ עבורו באמצעות הכלים המתקדמים יותר ויותר מידע ושירותים. אני שמח שהעבודה הקשה והעקבית שאנו עושים בתחום מניבה פירות וזוכה להערכה ציבורית".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד