הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

SAP הכריזה על פתרון לייעול הפרסום של לקוחות עסקיים בפייסבוק

17/11/2014
SAP הכריזה על פתרון לייעול הפרסום של לקוחות עסקיים בפייסבוק

בכנס ב- SAP TechEd & d-code הכריזה חברת SAP העולמית, העוסקת בפיתוח פתרונות IT ארגוניים, על פתרון SAP Customer Engagement Intelligence, אשר באמצעותו יכולים לקוחות החברה לאתר ביעילות גבוהה יותר את הקהל הממוקד שלהם בפייסבוק, למדוד את ההשקעה בפרסום ולעקוב אחר Conversion. הפתרון יספק ללקוחות SAP תמונה מדויקת ומקיפה יותר לגבי יעילות תוכנית הפרסום באמצעות שימוש ביכולת של פייסבוק ליצור קהלים בהתאמה אישית (Custom Audiences). יחד עם פתרונות SAP לניהול קשרי לקוחות, עסקים יוכלו להרחיב ולהריץ בקלות גדולה יותר קמפיינים ויוזמות מסחר.  

יכולת ה- Custom Audiences של פייסבוק מאפשרת למשווקים להעלות את נתוני הלקוחות שלהם כדי להגיע ביעילות לאנשים אלה באמצעות פרסום ברשת החברתית. פתרוןSAP  החדש נועד גם כדי לאפשר מעקב אחר ביצועי הקמפיין, החל מהחשיפה ועד לערך המתקבל, עם רמה גדולה יותר של דיוק. הפתרון יהיה מסוגל ליצור קטגוריות מתוך המידע הארגוני כדי להגיע לקבוצות משנה של לקוחות ביעילות גבוהה יותר. בחברה צופים כי הדבר יאפשר למשווקים לפרוס רשת רחבה יותר ללכידת לקוחות חדשים באמצעות מיפוי פרופילים של הקהל, על בסיס מודל לחיזוי רכישה עבור פייסבוק בתוך SAP Customer Engagement Intelligence. 

"פייסבוק היא אחת מפלטפורמות הפרסום הדיגיטלי המובילות", אמר קווין איצ'פוראני, סגן נשיא וראש פיתוח עסקי וסביבה אסטרטגית, SAP. "הלקוחות של SAP רוצים להשתמש בפייסבוק כדי לקדם את המותגים, המוצרים והשירותים שלהם. עם SAP Customer Engagement Intelligence, הלקוחות שלנו יוכלו לאתר ביעילות גבוהה יותר את הקהל הממוקד שלהם בפייסבוק, למדוד את ההשקעה בפרסום ולעקוב אחר Conversion. הדברים יספקו להם תמונה מדויקת ומקיפה יותר לגבי יעילות תוכנית הפרסום".  

"ברור כי SAP רוצה לסייע למשווקים לשפר את הדיוק של הקמפיינים ולספק ניתוח מדוקדק, עם ROI במעגל סגור, אשר פעמים רבות מהווה אתגר בקמפיינים הדיגיטליים", אמר בלייק צ'אנדלי, סגן נשיא שותפויות, פייסבוק. "יש לנו יעד משותף לסייע למשווקים להגיע לקהלים הנכונים בזמן הנכון".

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד