הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

השפעות הרכבת הקלה: ביקוש לעבודות קרובות לבית

21/03/2016

פקקי התנועה הארוכים בדרכים המובילות לתל אביב, אשר החמירו מאז תחילת העבודות להקמת הרכבת הקלה, גורמים ליותר ויותר אנשים לחפש עבודה קרוב לבית. מנתונים של אפליקציית ג'וב קרוב, המאפשרת חיפוש עבודה בהתאם למיקום המשתמש, עולה כי בארבעת החודשים האחרונים חל גידול חד של 70% במספר ההורדות באזור גוש דן.

 

כידוע, עבודות הקמת הרכבת הקלה, שהחלו לפני מספר חודשים, יוצרות פקקי תנועה ארוכים הגורמים לעלייה חדה בזמן הנסיעה בכבישים. מנתונים שפורסמו  עולה כי זמן הנסיעה הממוצע בכביש איילון צפון עומד כעת בשעות הבוקר על 54 דקות. בכביש 5 עומד זמן הנסיעה לעיר הגדולה על 45 דקות, קטע של ארבעה קילומטרים מפתח תקווה לרמת גן ייקח 22 דקות במהירות נסיעה של 10 קמ"ש בממוצע.

 

לאור זאת, נראה כי לרבים פקקים אלה גורמים לחשוב פעם נוספת על מקום העבודה ולנסות ולמצוא מקום הסמוך למקום מגוריהם וכך לחסוך בזמן הנסיעה. אפליקציית ג'וב קרוב מאפשרת למצוא עבודה על פי מיקום המשתמש בזמן אמת באמצעות מכשיר הסלולר.

 

האפליקציה עובדת בצורה הבאה: לאחר הורדת אפליקציית ג'וב קרוב יכול המשתמש לאתר דרך הסמרטפון אפשרויות עבודה בהתאם לחיתוכים שונים -החל כמובן מתחום העיסוק והתפקיד המבוקש והגדרת מקומות עבודה רלוונטיים בהתאם למיקומו הנוכחי או אזור מגוריו, לימודים, גן הילדים, אזורי תעסוקה וכן זמני הנסיעה על פי קילומטר. לאחר מכן, האפליקציה מציגה את כל אפשרויות העבודה הרלוונטיים ברדיוס המבוקש כולל מידע רחב וחיוני כגון חישוב המרחק, זמן הנסיעה ממיקומו אל מקום העבודה, ניווט אל היעד, תמונות ומפה מפורטת עם סימוני מקומות העבודה המתאימים. כמו כן, ניתן לשלוח ישירות את קורות החיים ישירות ממכשיר הסמרטפון וכן ליצור קשר טלפוני עם מקום העבודה.

 

דנית מנטל-אזולאי, מנכ"לית ג'וב קרוב, מסרה: "אנו שמחים כי אפליקציית ג'וב קרוב מאפשרת לאלפי אנשים אשר מאסו בעמידה של שעות בפקקים בדרך לעבודה ובחזרה, למצוא עבודה קרוב לבית. כך במקום 'לבלות' בפקקים הם יכולים לבלות יותר זמן עם הילדים, בפעילויות פנאי או בלימודים".

האפליקציה מוצעת למשתמשי אנרואיד ואייפון והיא ללא תשלום.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד