הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

עמותת אביב משיקה אתר עבור ניצולי שואה

8/08/2016

עמותת אביב לניצולי השואה השיקה אתר אינטרנט חדש המציע מידע זמין ועדכני בשפה פשוטה וברורה בנושא זכויות ניצולי השואה, וכולל מידע על כל הזכויות וההטבות להן זכאים ניצולי השואה מכלל הגופים הרלוונטיים בארץ - ובחו"ל. האתר החדש, www.avivshoa.co.il, פונה לכל שכבות האוכלוסייה - ניצולי שואה ובני משפחותיהם, צעירים ומבוגרים, וכן לאנשי מקצוע העוסקים בזכויות ניצולי השואה ובאים במגע עם אוכלוסיית הניצולים. האתר מאפשר לכל גולש בדיקה עצמאית ומהירה של הזכויות המגיעות לו או לבני משפחתו, ומציע מידע נגיש לגבי רנטות, מענקים, הטבות והנחות מגופים שונים בישראל, וזכויות והטבות המגיעות לניצולים ממדינות שונות בעולם. 

 

עו"ד אביבה סילברמן, מנכ"לית עמותת אביב לניצולי השואה: "עמותת אביב לניצולי השואה חרטה על דגלה את הנגשת מכלול המידע בנושא זכויות ניצולי השואה לכלל ציבור ניצולי השואה ובני משפחותיהם. לפי נתוני העמותה, יותר ממחצית מניצולי השואה אינם מודעים למכלול הזכויות וההטבות המגיעות להם כיום מגופים שונים בישראל ובעולם: ניצולים לא מודעים לזכותם לבקש הכרה בהחמרה במצבם הבריאותי, לא מודעים להטבות ומענקים שניתנים על ידי מדינות אחרות, ולא מעודכנים בשלל השינויים והעדכונים בכל הקשור לזכויותיהם. אלו סכומים משני חיים עבור ניצולי השואה, המתמודדים עם מציאות כלכלית לא פשוטה ונטל עצום במימון הוצאות לטיפול רפואי וסיעודי. האתר הקודם של העמותה הושק לפני חמש שנים ומאז גלשו בו יותר מחצי מיליון גולשים – נתון מרשים כשלעצמו, אך עם השנים והמידע הרב שהתווסף האתר , נוצר הצורך להשקת אתר עם אפיון חדש התואם יותר את מפת הזכויות כיום. הצוות המשפטי של העמותה השקיע זמן רב בהקמת האתר החדש מתוך רצון להנגיש את המידע לכל ניצולי השואה - עכשיו זה התפקיד של כולנו לוודא שניצולי השואה ממצים את הזכויות האלו, ושאף ניצול לא נשאר מאחור".

 

עמותת אביב לניצולי השואה מציינת בימים אלה תשע שנים להקמתה. בתקופה זו סייעה העמותה ליותר מ-50,000 ניצולי שואה למצות את הזכויות המגיעות להם, הן באמצעות קו הייעוץ הטלפוני והן באמצעות מיזם "נקודות זכות" - מרכזי מיצוי זכויות בקהילה, המתקיים בשיתוף פעולה עם אש"ל – הג'וינט." כל הצלחה משמעותה ניצול שואה יכול לעבור מעוני לחיים בכבוד בזכות מיצוי הזכויות- בזכות ולא בחסד - וכעת המידע כולו זמין בקליק אחד", מסכמת עו"ד אביבה סילברמן.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד