הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

עשרה סרטונים עלו לגמר תחרות יוצרים ברשת 3.0

22/11/2016
עשרה סרטונים עלו לגמר תחרות יוצרים ברשת 3.0

הוכרזו עשרת הסרטונים העולים לגמר תחרות "יוצרים ברשת 3.0", הנערכת ביוזמת איגוד המפיקים, בשיתוף עם YouTube ובחסות משרד התקשורת, במטרה לעודד יצירה מקומית בעולם הדיגיטל והניו מדיה. לתחרות, הנערכת זו השנה השלישית, ניגשו השנה כ- 130 יוצרים, שהגישו פיילוט לסדרת רשת או טריילר לסרט ב-3 קטגוריות: דרמה וקומדיה, דוקו ומסלול פתוח. את עשרת הפיינליסטים, בחר צוות של לקטורים מקצועיים.

 

הסרטונים הזוכים, ייבחרו באירוע הגמר החגיגי, אותו ינחה מיכאל הנגבי, זוכה הפרס הראשון בתחרות בשנה שעברה. באירוע יציגו עשרת העולים לגמר את הפרויקטים שלהם בפני חבר שופטים ויתחרו על זכייה במקומות הראשונים, אשר תזכה אותם בפרסים כספיים בסך כולל של 130 אלף ש"ח.

 

חבר השופטים בגמר תחרות יוצרים ברשת 3.0: השחקנית נועה קולר, זוכת פרס אופיר לשחקנית הראשית הטובה ביותר2016 , הסופר והקולנוען יאיר אגמוןומומחית הדיגיטל סתיו זיו, המוכרת מעמוד הפייסבוק המצליח של "החינוכית". 

 

אסף אמיר, חבר הנהלת איגוד המפיקים ומנהל התוכן של התחרות, אמר: "התחרות 'יוצרים ברשת' הפכה לשם דבר בתעשיית הדיגיטל המקומית. היא נותנת ליוצרים הזדמנות יוצאת מן הכלל לפתח במהירות פיילוט או פרק של סדרה אינטרנטית, ולקבל פרסים מאד מכובדים - ללא התהליך המייגע הסטנדרטי של הגשת בקשות. בשלוש שנות התחרות הצלחנו ליצור קהילה של מאות יוצרים המפיקים תוכן אינטרנטי ברמה גבוהה ואנו שמחים על הזכות לקדם באופן זה את היצירה הישראלית."

 

נועה אלפנט לפלר, מנהלת בכירה למדיניות ציבורית ב- Google אמרה כי ״כבר שלוש שנים שמשתתפי התחרות מעשירים את הרשת המקומית ביצירות ישראליות מקוריות. אנחנו מקווים שהתחרות תהווה עבור היוצרים קרש קפיצה לצמיחה בעולם הדיגיטלי.״

 

עשרת העולים לגמר:

 

 • שירה פורת - אנחנו צריכים לדבר
  סדרת רשת קומית על בחורה נוירוטית ששונאת את החבר שלה, אבל לא מצליחה להיפרד ממנו.

 • עילי קמחי – פלוס מינוס - הבחורה מתחת לשולחן
  פיילוט לסדרת הרשת "פלוס מינוס", בו אנחנו בסירה עם הדמיון ההפכפך של הגיבור, שמשייט בין פנטזיות מתוקות לסיוטים
   אפלים. רגע אחד הוא מוצא את אשת חלומותיו ופתאום הסיטואציה מקצינה והחלום המגניב הופך להיות הדבר שהוא הכי מפחד ממנו.

 • מיכאל שטרן ודימה קונופלוב – סרנדות.קום - הפתעות קטנות
  בפרק הפיילוט של סדרת הרשת סרנדות.קום, כל פרק הוא שיר קומי שעוסק בהיבט אחר של חיפוש אהבה בעידן המודרני-דיגיטלי. הפתעות קטנות, עוסק בתופעה ה"מטרידה" (תרתי משמע) של גברים השולחים תמונות של איבריהם המוצנעים לנשים, ואישה שמחליטה לנקום בצורה נאיבית במיוחד
  .

 • מיקי פרומצ'נקו ואסף מכנס – גימל - שוודי
  פרק הפיילוט של סדרת הרשת גימל, המספרת את סיפוריהם האמיתיים (והכואבים) של חיילים שהלכו הכי רחוק בשביל קצת חופש. בכל פרק מוקלטת עדות אמיתית, ועל גבי עדות זו אנחנו מבצעים שחזור דרמטי של המאורעות. בפרק הפיילוט אנחנו שומעים את סיפורו של מ', אשר נסע לפגוש אדם שמתמחה בשבירת אצבעות עם מפתח שוודי
  .

 • אנה רוזנגורט – 150 קילו
  בחור שמן מאוד, בייגל, קיבל ליום הולדתו מתנה - משקל מדבר. המשקל מתנהג כמו בן אדם חי ומציק - יורד על בייגל ולועג לו. בייגל מחליט לרזות כדי להשתיק את המשקל. בכל פרק הוא ינסה שיטה חדשה להרזייה - ספורט, דיאטה, סקס וכו'
  . 
 • איתן גפני – המשוואה האנושית
  המשוואה האנושית
   היא מה שהנחטפים צריכים לפתור, בעוד הם נלחמים על חייהם בעולם חדש עם חוקים לא ברורים. אישה מתעוררת במדבר, ללא היכולת לדבר, עם קעקוע שלא היה שם קודם, ועירומה כביום היוולדה. היא מגלה שהיא חלק ממשחק אכזרי שאת חוקיו היא לא מבינה עד הסוף, אבל את החוק הבסיסי ביותר היא תלמד מהר. צריך להילחם בשביל לשרוד.

 • רוני קידר – בטיפלול 2
  סדרת הרשת "בטיפלול" היא טייק אוף קומי על סדרת הדרמה המצליחה "בטיפול". במרכז הסדרה ניצבת ד"ר רוית, הפסיכולוגית המופרעת בעולם - אשר מטפלת בכל פרק בדמות אחרת, או לפחות מנסה... רוית היא הסיוט הכי גדול של כל אדם שאי פעם הלך לטיפול. היא לא מקשיבה, היא ממציאה אבחנות ובעיקר מטפלת לפי השקפת עולמה חסר הקשר למציאות.

 • יוסי ירום ולותוס אתרוג – חנייה לטווח ארוך 
  לפני שבועיים זרקו את יוני, מיכל, הילדה והכלב מדירתם התל אביבית. הם לא מוכנים לחזור לגור עם ההורים או גרוע מזה: לעבור לגבעתיים. אז איך בכל זאת נשארים בעיר, בלי לוותר על ההרגלים שלך ובלי לקרוע את הכיס? עוברים לגור באוטו, בחניון הציבורי. הסדרה מתארת את סיפורה של משפחה לא שגרתית שנקרעת בין הרצון שלה לחסוך, כדי להבטיח לעצמה עתיד, אבל נשברים כל פעם שהם עוברים מול ה"בראסרי".

 • ניב הרצברג – ממתקי צביקה
  סדרת אנימציה מוקומנטרית, העוקבת אחר חייהם של עובדי מפעל, יצורים קסומים בעלי שגרת חיים אפרורית. לאחר שנים של פעילות, המפעל נקלע לקשיים כלכליים, עקב המודעות המתגברת לנזקי המתוקים התעשייתיים והראשונים לסבול מהמצב הקשה הם העובדים. בצעד חסר תקדים, הנהלת החברה מחליטה לפתוח את שעריה ולהציג את תהליך הייצור בפני הציבור הרחב. בצורה זו, מקווים בחברה לשקם את התדמית. צוות צילום דוקומנטרי מתלווה לשגרת היומיום שלהם.

 • סוהיני טל – תריסר
  סדרת דוקו-אנימציה בת 12 פרקים. כל פרק מציג סיפור של אישה, ונעשה ע"י אנימטור אחר, המביא את פרשנותו האישית והוויזואלית לסיפור. החוט השוזר בין כל הפרקים הוא הגעגוע. געגוע שלא פוסק ולא עוזב ומסופר בעדינות דרך האנימציה הנותנת עוד רובד למפגש האינטימי עם הנשים

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד