הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

דודו פארוק עומד בראש האנשים המחופשים ביותר בגוגל

11/12/2019

Google פרסמה את רשימות סיכום "השנה בחיפוש". כבכל שנה, הסיכום מספק מבט מעניין ומרתק על המציאות בשנה החולפת באמצעות הנושאים, המושגים והאנשים שהכי עניינו את הגולשים. זו השנה ה-19 ש-Google מפרסמת את דירוג החיפושים החמים והמובילים ברשת במגוון קטגוריות. 

 

החיפוש החם ביותר של השנה החולפת בישראל היה, באופן טבעי, בחירות שתפסו את תשומת הלב הציבורית במהלך השנה כולה לאור שני סבבי הבחירות באפריל ובספטמבר וחוסר הוודאות הפוליטית המזמן בחירות נוספות גם ב-2020. גם בדירוג שאלות ה"איך" הישראלים שאלו יותר מכל את השאלה "איך מצביעים". מחצית מעשרת החיפושים החמים ביותר של 2019 נוגעים לתוכניות וסדרות טלוויזיה עם הכלה מאיסטנבול במקום השני ובהמשך הרשימה האח הגדול (מקום 4), 2025 (מקום 5), אלי כהן (מקום 7) והמרוץ למיליון (מקום 10). משלימים את העשירייה : אירוויזיון (מקום 3) אפליקציית חמ"ל (מקום 6), דודו פארוק (מקום 8) ומפלס הכנרת (9).

 

האירוויזיון ריכז כאמור תשומת לב רבה והתברג במקום שלישי ברשימת החיפושים החמים ביותר. בנוסף, לאנשים הקשורים לתחרות נוכחות מרשימה ברשימת האנשים שהכי עניינו את הישראלים השנה עם אחת ממנחות האירוע לוסי איוב (מקום 2) שפרצה לחיינו, מדונה (מקום 3) סביב השאלה האם תגיע לאירוע ובסופו של דבר הופעתה הבלתי נשכחת והמתמודד שייצג את ישראל השנה, קובי מרימי (מקום 5). את המקום הראשון ברשימת האנשים תופס דוד פארוק וגם מקומם של אנשי תקשורת לא נפקד ממנה עם אושרת קוטלר (מקום 4) מחדשות 13 על רקע התבטאותה הנוגעת לחיילי צה"ל, תמיר סטיימן (מקום 7) ועמית סגל (מקום 9) מחדשות 12. את הרשימה סוגר מייקל לואיס.

 

האירוע החדשותי שזכה לעניין הרב ביותר, מעבר לבחירות כמובן, הייתה פרשיית אפי נווה ובמקום השלישי נמצא אירוע הטרור בסרי לנקה. זו הייתה שנה עם לא מעט אירועי אלימות שחדרו ללב של כולנו. במקום הרביעי פרשת הגננת כרמל מעודה, ולאחר מכן הרצח של מיכל סלה בידי בן זוגה והנערה אורי אנסבכר שנרצחה בפיגוע טרור בירושלים. בהמשך רשימת אירועי החדשות: נפילת הרקטה במושב משמרת, מחוז ירושלים, נעמה יששכר והרב פירר.

 

ומה הישראלים רוצים לדעת חוץ מ"איך מצביעים בבחירות?". את המקום השני ברשימה תופסת השאלה "איך ממלאים לוטו?" ובאופן בלתי מפתיע כנראה גם השאלה "איך לעשות כסף" זוכה לפופולריות רבה (מקום 10). בגזרת המתכונים - הישראלים הכי התעניינו ב"איך להכין פנקייק" ו"איך להכין בורגול" ורבים רבים ישמחו לדעת "איך מחשבים אחוזים" (מקום 4), איך להירדם מהר (7), "איך לצייר חד קרן" (8) ו"איך מתקשרים מחסוי" (9)

 

עוד רשימות באתר -Year in Search

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד