הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

חצי מיליון שמות דומיין בסיומת .mobi לאתרי אינטרנט סלולרי בחצי שנה האחרונה

16/05/2007 10:20

נמשכת העליה החדה בביקוש לרישום שמות דומיינים (שמות מתחם) בסיומת .mobi, אשר נועדו להוות סיומת של כתובות לאתרי אינטרנט סלולרי: למעלה מ- 500,000 שמות דומיין בסיומת זו ב- 104 מדינות כבר נרשמו מאז פתיחת הרישום המסחרי באוקטובר 2006. כך מדווחת חברת mTLD, אשר הוסמכה על ידי החברות הבולטות בתעשיית הסלולאר והאינטרנט להקצות החל שמות דומיין בסיומת .mobi.

 

לדברי איתן בהיר, מנכ"ל חברת דוטמובי, העוסקת ביזמות בתחום האינטרנט הסלולרי, הקמת פורטלים, אינדקסים ואתרי אינטרנט בסלולר עבור, "הגידול הנמשך ברישום כתובות .mobi מממחיש כי מפתחי התוכן מתמקדים בימים אלו בהקמת אתרים איכתיים ויישומים לטלפונים סלולריים. עד כה הוקמו מיליוני דפי תוכן שימוש חי באתרי .mobi ולרבים מן המותגים הבינלאומיים המוכרים כבר יש אתרי .mobi, המאפשרים לאנשים לגלוש לאתרי האינטרנט שלהם שפותחו לסביבת הסלולר באמצעות מכשירי טלפון סלולרי".

 

"מותגים במגוון ענפים אימצו במהירות את אתרי האינטרנט הסלולרי ואת כתובות .mobi תוך הבנה כי הם פונים למשתמשים הנמצאים עם הטלפון הסלולרי צמוד אליהם בכל מקום. חברת התעופה הסקנדינבית SAS הקימה אתר .mobi המאפשר למשתמשים גישה למידע על טיסות, צ'ק אין ולוחות זמנים. גם מותגים בתחום הרכב כבר הקימו אתרי .mobi בינהםף BMW.mobi, Ferrari.mobi ו- Rolls-Royce.mobi הנחשבים לחלוצים בתעשיית הרכב באינטרנט הסלולרי. גם אתרי חדשות ובידור כבר תופסים את מקומם, דוגמת ESPN.mobi, Maxim.mobi, Foxnews.mobi, BusinessWeek.mobi, CNNMoney.mobi. יזמים אחרים מקימים יישומים עם סיומת .mobi כמו אתרי רשתות חברתיות, משחקי פוקר, אתר למציאת מוניות בארה"ב, בריטניה וקנדה ואתר לאיתור סרטי קולנוע ומקום הצגתם באותן מדינות". 

 

"כניסת שמות המתחם עם סיומת .mobi מאפשרת לראשונה לאינטרנט הסלולרי להפוך לחופשי באמת עם אפשרות גלישה חופשית בהשוואה ל"אינטרנט הסגור" המספקות כיום חברות הסלולר למנויים".

 

"חברות וארגונים חייבים לחשוב כבר כעת על שיריון כתובות דומיין בסיומת .mobi והקמת נוכחות בערוץ שיווקי זה על מנת לפנות ללקוחות שלהם הנמצאים עם הטלפון הסלולרי בכל מקום ובכל זמן. אתרי אינטרנט של חברות ופורטלים ייעודיים שהוקמו עבור מכשירי סלולר הוכיחו כי יש לאתרים הללו פוטנציאל אדיר".

 

"חברת דוטמובי היא החברה החלוצה בישראל העוסקת בהקמת אתרי תוכן ייעודיים לסלולר, אינדקסים סלולריים ואתרי אינטרנט לחברות וארגונים. בנוסף, מציעה החברה ללקוחותיה מאגר של שמות מתחם פופולריים". בהיר הוסיף: " סיומת .mobi אושרה ע"י ICANN כסיומת לאתרי אינטרנט בסלולאר וחברת mTLD הוסמכה על ידי החברות הבולטות בתעשיית הסלולאר והאינטרנט להקצות החל משנת 2006 שמות דומיין בסיומת זו".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד