הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

עיסקת Office Depot נסגרה על ידי קבוצת מלכה

6/03/2013

 

נאמני חברת  אופיס דיפו, ישראל בכר ודוד פורר,  הגישו אתמול אחר הצהריים  (יום שלישי ה – 5.3.2013) לבית המשפט המחוזי מרכז, בקשה לאישור עסקת אופיס דיפו והעברת הפעילות לחברה החדשה, קבוצת מלכה.

 

מאז שהוכרזה קבוצת מלכה כזוכה ברכישת פעילות  אופיס דיפו, לפני כ – 3 שבועות  (11.2),  הצליחה להציג  לבית המשפט את כל התנאים המתלים לסגירת העסקה.

 

הרכישה  התבצעה באמצעות חברה חדשה  שהוקמה לצורך רכישת  הפעילות (לא בוצעה רכישת מניות) הכוללת את:  המרלוג במודיעין, מוניטין ומלאי.  היקף הרכישה נאמד ב 42.7 מיליון ₪.

 

במסגרת הרכישה  חתמה הקבוצה  הסכמי שכ"ד חדשים עם קבוצות הקניונים ובעלי הנכסים, בניהם: קבוצת  ביג, קבוצת מליסרון,  G, עזריאלי, אמות השקעות, נצבא, הכשרת הישוב וקבוצת ONE.

 

חוזי שכ"ד  עם הקניונים נחתמו עפ"י התוכנית החדשה שגיבשה קבוצת מלכה במסגרתה תחולק הרשת ל  3 קונספטים שונים של סניפי  אופיס דיפו: סניפי אקספרס שישתרעו על שטח של כ 500 מ"ר, סניפי סיטי שיפתחו על כ – 700 מ"ר וסניפי מגה 1,200 מ"ר. עפ"י ההסכמים החדשים עם הקניונים תפעיל קבוצת מלכה סה"כ 44 סניפי אופיס דיפו,  שישתרעו על שטח של כ – 40  אלף מ"ר, במקום 58 אלף מ"ר,  שפעלו עד כה.

 

 

כמו כן נדרשה הקבוצה להעמיד היקף ערבויות בסך 10 מיליון ₪. מימון העסקה בוצעה באמצעות הבנקים המממנים את פעילות קבוצת ריטייל ישראל, חטיבת האופנה של קבוצת מלכה. בנוסף, הגישה קבוצת מלכה לבית המשפט את אישור הממונה על ההגבלים העסקים ואישורם של חברת אופיס דיפו העולמית. על פי תנאי הסכם הרכישה, עם אישור בית המשפט תעבור פעילות אופיס דיפו לקבוצת מלכה החל מיום ראשון הקרוב ה- 10.3.2013.

 

לדברי אבי מלכה, בעלי קבוצת מלכה: "קבוצת ריטייל ישראל, הצליחה בשנים האחרונות לטפח דור מנהלים מהטובים במשק הישראלי בתחום הקמעונאות, תודות להם הצלחנו לרכוש אות אופיס דיפו ולעבור את כל המכשולים שעמדו  בפנינו. לדבריו: " הקבוצה ומנהליה הוכיחו נחישות, מקצועיות וחזון לרכישת אופיס דיפו ישראל. השדרה הניהולית של הקבוצה מצפה לאתגר חדש עם פתיחת אופיס דיפו המחודשת בעידן בו הטכנולוגיה הוא שם המשחק".

 

עוד ציין מלכה כי לא יהיו שינויים פרסונאליים בחברת אופיס דיפו. לדבריו: " מצאתי ב – 5 חודשים האחרונים  במסגרת ההתמודדות לרכישת הרשת,  צוות מנהלים ועובדים מנוסים, מקצועיים וברמה הגבוהה ביותר בשוק.  אין צורך בשינויים פרסונאליים למעט מינוי גיא גנה כמנכ"ל החברה.

 

לדברי מלכה: "עבור גיא גנה רכישת אופיס דיפו הינו סגירת מעגל, גנה שימש כחשב בשנות הקמתה אופיס דיפו ישראל, תחת ניהולו של צחי פישביין,  במהלך 6 שנים".  לאחר מכן עבר לקבוצת ריטייל ישראל   שם שימש כסמנכ"ל כספים ולאחר מכן  כמנכ"ל רשתות האופנה ויד ימינו של מלכה.

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד