הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

נפתח סינמה סיטי ירושלים

25/02/2014

לאחר שלוש שנים של תכנון ובנייה אינטנסיביים, האחים לאון ומשה אדרי ויעקב כהן מבעלי רשת מתחמי הסינמה סיטי בארץ ובעולם הכריזו היום על השקת הסינמה סיטי בירושלים בהשקעת ענק הנאמדת בכ-250 מיליון ₪.

סינמה סיטי ירושלים הממוקם במתחם הלאום  בסמוך לקריית הממשלה ולצירים המרכזים המובילים לעיר, הינו קומפלקס ענק המשתרע על פני שטח של 20,000 מ"ר בן 8 קומות ובנוסף 5 קומות של חניון תת קרקעי עם כ- 2000 מקומות חניה חינם לבאי הקולנוע.
המתחם כולל 19 אולמות קולנוע, לפי ז'אנרים המעוצבים בהתאם (ילדים, אהבה, אימה ועוד) מתוכם אולם מופעים ותיאטרון עם 600 מושבים, ואולם מופעים נוסף עם 450 מושבים ו-2 אולמות VIP. סך כל המתחם מציע 3000 מושבים.


כחלק מהקונספט של הסינמה סיטי, המבטיח חוויה בידורית כוללת, מעבר לבתי הקולנוע המקום כולל מגוון אטרקציות ותוכן כגון "עיר התנ"ך", מוזיאון הקולנוע היהודי, אולם אינטרקטיבי "מסע ליהדות", כפר הדרדסים, עיר המכוניות ושטחי מסחר נרחבים הצפויים לתת מענה גם לבאי קריית הממשלה הסמוכה אשר אין בידיהם כיום אלטרנטיבה אחרת.


שטחי המסחר מתפרסים על פני 2.קומות בשטח כולל של 5000 מ"ר. המתחם מקורה בחלקו בגג בצורת כיפה גדולה העשויה מחומרים שקופים המאפשרים לאור היום להאיר את המתחם. שטחי המסחר כוללים למעלה מ- 54 בתי עסק מקטגוריות שונות, לרבות מסעדות, מזון מהיר, בתי קפה, חנויות נוחות, חנויות בגדים ואקססוריז. 


ליאון אדרי מבעלי ניו לינאו סינמה ציין כי, "תושבי ירושלים והסביבה "צמאים" למרכז מעין זה. נוצר מצב אבסורדי שבמטרופולין ירושלים המונה 880 אלף תושבים, יש כיום 12 מסכי קולנוע בלבד! פחות מעשירית בהשוואה לכל עיר במדינת ישראל.


משה אדרי , מבעלי ניו לינאו סינמה והאיש המזוהה עם התעשייה המתחדשת של הקולנוע בישראל, ציין כי "עד להקמת הסינמה סיטי ב-2002 בגלילות נמכרו בישראל 8.4 מיליון כרטיסים בשנה בלבד והיו 320 מסכים, ב-2013 סיכמנו את השנה עם מכירות של 14 מיליון כרטיסים עם 240 מסכים. הוכחה חד משמעתית שמרכיב החוויה החזיר את הצופים אל בתי הקולנוע".


יעקב כהן מבעלי ניו לינאו סינמה ומנכ"ל הסינמה סיטי ציין כי,  "כחלק מהקונספט החדשני שפיתחנו המשלב בין תרבות בילוי ופנאי האתגר היה לתכנן מבנה המציע חוויה בידורית ומסחרית באופן שישאב וישמר את הקהל בתוך המתחם. המתחם מאופיין בחללים גדולים, פתוחים ונוחים עם מגוון אטרקציות ועיצוב מרהיב, תוך שמירה על נראות מתמדת מכל מקום".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד