הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

מה ישראלים שמים על שולחן הסדר

14/04/2016

בית "הצורפים" ערך סקר באמצעות מכון המחקר "טאק" (במדגם ארצי של 504 מרואיינים), בנושא מנהגים הקשורים לשולחן ליל הסדר. מתוך הסקר עולה כי 85% מהישראלים נוהגים להניח על שולחן ליל הסדר את צלחת פסח המסורתית, 11% ציינו כי הם עצמם לא נוהגים להניח על שולחן ליל הסדר צלחת פסח אבל במקום שהם מתארחים נוהגים כך, ורק 4% אינם מקפידים על מנהג זה.

 

מעניין לציין שגם בקרב הציבור החילוני כ-81% נוהגים להניח את צלחת הפסח על שולחן ליל הסדר.

 

בנושא קיום מנהג כוס אליהו הנביא בליל הסדר, 84% מהמרואיינים הצהירו כי הם נוהגים לקיים את מנהג כוס אליהו הנביא, כאשר 63% מתוכם מקפידים שגביע אליהו הנביא יהיה גביע מכסף.

 

בולטת התופעה שבקרב אלו שלא מקפידים על מנהג זה 26% מתוכם הינם תושבי השרון לעומת 15% תושבי גוש דן ורק 6% תושבי הדרום.

רפי פרידמן מנכ"ל בית "הצורפים" מציין שלשאלה האם מקפידים על עריכת שולחן סדר חגיגי עם כלי אוכל מהודרים, 94% ציינו שהם מקפידים על עריכת שולחן סדר חגיגי, כאשר 59% מתוכם מקפידים שהשולחן יהיה שולחן ליל סדר עם כלי אוכל מהודרים, פמוטים וגביעי כסף ו-35% מקפידים יותר על התפריט המוגש מאשר על עיצוב השולחן. 6% ציינו שהם לא עורכים שולחן מיוחד לליל הסדר.

 

אחוז גבוה יותר (73%) בקרב המתגוררים בירושלים לעומת תושבי השרון (42%) מקפידים מאוד ששולחן ליל הסדר יהיה חגיגי עפ"י מיטב המסורת לעומת 50% בקרב תושבי השרון שמקפידים יותר על התפריט המוגש מאשר רק 19% בקרב תושבי ירושלים.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד