הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

40% מהגברים מעוניינים בניתוח פלסטי באף

28/03/2017
40% מהגברים מעוניינים בניתוח פלסטי באף

אם נדמה היה שהליכי כירורגיה אסתטית הם נחלתם הבלעדית של נשים, סקר חדש שנערך ביוזמת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית מצא כי 40% מהגברים היו שוקלים לעשות ניתוח פלסטי. המשתתפים בסקר נשאלו מה הניתוח שהיו מעוניינים בו ומקרב הגברים השיבו 34%, כי היו רוצים לעשות ניתוח פלסטי באף, 33% היו מעוניינים לעשות שאיבת שומן וכ - 11% ציינו כי היו רוצים לבצע הרמת עפעפיים.

 

הסקר שבדק את עמדות הציבור ביחס לניתוחים פלסטיים מצא כי ניתוח מתיחת בטן ומתיחת זרועות שרלוונטי בעיקר לאנשים שירדו משמעותית במשקל או לנשים אחרי לידה מעסיק יותר גברים מאשר נשים. מבין אלו ששוקלים לעשות ניתוח פלסטי וציינו כי הם מעוניינים במתיחה והסרת עודפי העור, 10% הם גברים לעומת 8.4% שהן נשים. ניתוח זה כנראה מעסיק יותר את הצעירים שכן 11% מבני הגילאים 18-25 ציינו שהם מעוניינים בו לעומת רק 5% מבני 26-39.

 

עודפי העור גם מטרידים באופן משמעותי, לפי תוצאות הסקר את הדתיים. מבין אלו שרוצים פתרון כירורגי לעודפי העור בלטו 18% דתיים וחרדים לעומת 8% חילונים וכן 7% מסורתיים. 

 

 מסתבר שגם ניתוח שאיבת שומן מבוקש יותר על ידי גברים, כ – 33% מהגברים ציינו שירצו לעשות אותו לעומת 24% מהנשים. כך גם ניתוח אף שמבוקש על ידי 34% מהגברים לעומת 17% מהנשים, בהרמת עפעפיים יש כמעט שוויון, 11% גברים וכ – 12% נשים. באשר להעדפות של הנשים, מסתבר כי בסך הכל 68% מהן לא היו כנראה מסרבות לניתוח פלסטי. 23% מהן היו רוצות ניתוח חזה וכ- 15% מעוניינות במתיחת פנים או צוואר לעומת 3% מהגברים שרוצים ניתוח כזה.

 

הסקר נערך בקרב 508 נשים וגברים בגילאי 18 ומעלה במדגם ארצי מייצג המשקף את האוכלוסייה היהודית הדוברת עברית בישראל באמצעות מכון איפסוס מחקרי שוק.

 

בסך הכל מבין הניתוחים הפלסטיים, ההליך הכי פופולארי בישראל בקרב גברים ונשים ביחד הוא שאיבת שומן עם 27%, מקרב הישראלים שבחרו בו, אחריו במקום השני ניתוח אף שמועדף על ידי 23% מהישראלים, במקום השלישי ניתוח חזה 16%, במקום החמישי הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים 12%, מקום שישי מתיחת פנים או צוואר עם  11% ובמקום השביעי עם 9% מתיחת בטן וזרועות.

 

ד"ר יורם וולף, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הסביר כי: "אם בעבר מתיחת בטן הייתה נחלתן של נשים אחרי לידה, מראים תוצאות הסקר כי ניכרת מגמה ישראלית של ניתוחי פוסט - השמנה וגברים מבקשים פתרון כירורגי להתמודדות עם עודפי העור בבטן ובזרועות. את העובדה כי כשליש מהגברים היו רוצים לעשות ניתוח אף יש לקשר ככל הנראה לעידן הרשתות החברתיות וצילומי הסלפי שבגללם גברים מביטים בתמונתם מספר פעמים ביום ממש כפי שנשים מסתכלות במראה. בכל מקרה, חשוב לדעת כי ניתוח פלסטי יכול לחולל שינוי דרמטי, אך יחד עם זאת חשוב שהציפיות של המטופלים יהיו מספיק ריאליות ויאפשרו לנו אנשי המקצוע לבצע ניתוח בטיחותי. "

 

יותר מאושרים

עוד עלה מהסקר כי כ -44% סבור שניתוחים פלסטיים גורמים אושר למנותח בסופו של תהליך. בקרב הסבורים שמי שעושה ניתוח פלסטי מרגיש מאושר יותר, בלטו מעט יותר בני 26-39, כ - 47% מהם סברו כך. באופן מפתיע כרבע מהדתיים שהשתתפו בסקר השיבו כי הם מסכימים עם הקשר בין ניתוח פלסטי ואושר.

 

13% מהצעירים אמרו שהניתוח ישפר את המראה ברשתות החברתיות

המשתתפים בסקר התבקשו לענות על השאלה על איזה צורך עיקרי אצל אנשים עונה לדעתם ניתוח פלסטי, מתשובות המשתתפים עלתה תמונת מצב מעניינת. כ - 82% אמרו שניתוח תורם לחיזוק הביטחון העצמי, 8.7% טענו שהניתוח פלסטי ישפר את המראה בתמונות שהם מעלים לרשתות החברתיות, כ - 4.7% סברו שהניתוח מסייע במציאת זוגיות ורק 1% טענו כי הוא מסייע בקבלה לעבודה. מבין אלו שאמרו כי ניתוח תורם לשיפור המראה בתמונות שהם מעלים לרשתות החברתיות, בלט מקומם של בני 18 עד 25, כ - 13% מהם טענו כך.

 

מודאגים מהתוצאה

הסקר החדש ביוזמת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בדק בין היתר מה עוצר את הישראלים לעשות ניתוח פלסטי ועל מה מתבסס החשש שלהם. מרבית המשתתפים מודאגים מהיום שאחרי הניתוח, כ – 37% אמרו כי הם חוששים מנזק אחרי הניתוח, 26% אמרו כי הם מודאגים מתוצאה לא רצויה, 25% מסיבוך בניתוח ולמרבה ההפתעה רק 7% חוששים מהכאב. מקרב החוששים מהכאב בלטו בני הגילאי 25 עד 39 כאשר 10.8% ציינו עובדה זו, בלטו גם רווקים ורווקות כ - 12.2% לעומת 5.2% עם בני זוג.

 

מוכנים לעשות הכל בשביל יופי

חברי האיגוד גם ביקשו לדעת מה חושב עליהם הציבור הרחב ושאלו את המשתתפים בסקר מה דעתם על עולם הניתוחים הפלסטיים והרופאים המנתחים. רוב המשתתפים בסקר השיבו כי התחום מתאים בעיקר לאנשים שמוכנים לעשות הכל בשביל יופי, בסוגיה זו ניכרו הבדלים משמעותיים בין נשים לגברים, בעוד  כמעט חצי מהגברים 47.8% השיבו כך, רק כשליש מהנשים 34.1% בחרו באותה עמדה. באופן מפתיע רק 20% עסוקים במחשבה כי מדובר בעלות ניתוח יקרה והשאר 19% מאמינים כי מדובר בהצלחה לצד סיכון גבוה. רק  8.5% ציינו כי הם חושבים שיש בין היתר רופאים לא מוסמכים.

           

על האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הינו חלק בלתי נפרד מההסתדרות הרפואית בישראל שהוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לרופאים העוסקים בכירורגיה פלסטית בישראל ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. האיגוד מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בישראל. כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית. האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ לציבור להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח www.plasticsurgery.org.il

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד