הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

עצמאים עושים שינוי: "יש להכיר בעסקים בתוואי הרכבת הקלה כמו לעסקים שפונו מגוש קטיף"

6/08/2015

בעוד שממשלת ישראל מתמהמהת בהחלטה האם ראוי ונדרש לפצות את בעלי העסקים שיפגעו מעבודות הרכבת הקלה בגוש דן, השבוע התעוררה יוזמה של עצמאים מכל הארץ, שמתגייסים למען העסקים בגוש דן, שהולכים לחטוף "מכת מוות".  את היוזמה מובילה תנועת "עצמאים עושים שינוי".

בעקבות עבודות הרכבת הקלה בגוש דן מאות עסקים קטנים שנמצאים בתוואי עבודות הרכבת צפויים להינזק כלכלית בצורה חמורה.

מפרויקטים דומים שנערכו בארץ, כגון רחוב יפו בירושלים, ברור מעבר לכל ספק שבעלי העסקים הקטנים שנמצאים בתוואי העבודות לא יוכלו לשרוד תקופה של שנים ארוכות, עם ירידה משמעותית בהכנסות.

חלקם של העסקים קיבלו הודעה על העבודות הצפויות בשטחן רק בשבועות האחרונים ועדיין לא הצליחו להתארגן לקראת השינויים, החרדה של בעלי אותם עסקים מפני מה שצופן העתיד גדולה, וכך גם תחושת אי הוודאות.

הבוקר ( 4.8.15) שלחה תנועת "עצמאים עושים שינוי" מכתב לשר התחבורה, ובו דרישה להתייחס לעסקים בתוואי הרכבת הקלה כמו לעסקים שפונו מגוש קטיף ולפצות אותם בהתאם:

יו"ר תנועת עצמאים עושים שינוי עו"ד עודד פורר:  "צריך להבין שאזור הרכבת הקלה מבחינת העסקים הוא אזור פגוע, שהשלטון גזר על רוב העסקים בסביבתו פינוי שלא מרצון.  לאור האמור לעיל, אנו מבקשים את ההתערבות הדחופה של שר התחבורה, מול משרד האוצר, על מנת להעניק לעסקים הללו פיצוי בדומה לפיצוי שניתן לעסקים שפונו מגוש קטיף, או לחילופין, פיצוי בדומה לזה שניתן בעיתות מלחמה, לעסקים שיוכלו להמשיך ולהתקיים."

במקביל, עקב יציאת הכנסת לפגרה, ועד שתחזור הכנסת לדיוני התקציב, יזמה תנועת "עצמאים עושים שינוי" קמפיין שמטרתו לתמוך בבעלי העסקים בתוואי הרכבת הקלה ולעודד רכישה מהם.

הקמפיין כולל:

1.      הקמת אתר אינטרנט שיאפשר רכישה מבעלי העסקים באמצעות הרשת או ברכישה טלפונית

2.      מדורים קבועים בתקשורת הארצית שיתנו זרקור על העסקים הקטנים בתוואי הרכבת הקלה.

3.      יריד מכירות "חולץ פקקים" – מידי יום חמישי בשעה 16:00 - 22:00  במתחם קרליבך 25 (ליד חינאווי משקאות) בו יוכלו בעלי העסקים להציע מרכולתם לעוברים ושבים. 

"עצמאים עושים שינוי", היא תנועה חברתית ששמה לה למטרה לאגד בין עצמאים ובעלי עסקים קטנים, מכל המקצועות, בכל המגזרים, על מנת להפוך את העצמאים לסקטור בעל כוח רב השפעה.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד