הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

סקר: היזמים הממותגים בארץ הם מקימי מובילאיי

24/10/2017

 

לקראת פתיחת אירוע 'שבוע אורקל 2017'  ערכה חברת ג'ון ברייס הדרכה מקבוצת matrix , סקר בקרב 307 סטודנטים הלומדים בקורסים של החברה ובחנה את תמונת המצב של ישראל כאומת סטארטאפ והייטק.

הסטודנטים בחרו בצמד היזמים פרופ' אמנון שעשוע וזיו אבירם, מייסדי מובילאיי כיזמים הישראלים המהווים מודל עבורם (22%), מה שאינו מפתיע לאור האקזיט הענק של כ-15 מיליארד $ לאינטל. אחריהם דירגו את יזם ההייטק הוותיק דב מורן (19%) ואת גיל שוויד מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט (16%) באחוז שווה עם ד"ר אורנה ברי סגנית נשיא Dell-EMC, ויזמת בעברה.

מן הסקר עולה נטייה חזקה ליזמות אישית בקרב הסטודנטים למקצועות המחשבים והטכנולוגיה: 77% חולמים על סטארטאפ משלהם, מתוכם 34% ענו תשובה חיובית ישירה ועוד 43% שוקלים זאת לשנים הקרובות. החסם מספר 1 לדעתם הוא "למצוא רעיון שיתפוס" (33%), ואחריו מדורגים: חוסר ביטחון כלכלי (25%), מציאת משקיעים מתאימים (14%), ושיווק המוצר (10%).

בתשובה לשאלה על תרבות האקזיט בארץ, ואם נכון לישראל כמדינה להמשיך בה, ענו רוב של 86% שתרבות האקזיט תמשיך, מתוכם 43% מהנשאלים סבורים כי כך נכון לעשות, כיוון שזהו ה-DNA הישראלי ואילו 43% אחרים סבורים שזה ימשיך כיוון שקשה להצמיח בארץ חברה גלובלית וגדולה.

סקר 2017 מלמד גם מהם הסקטורים הקוסמים ביותר לסטודנטים כתחום פעילות לסטארטאפ. במקום הראשון (22%) דירגו הסטודנטים את תחום הסייבר שממשיך לרתק ולייצר התלהבות , 18% בחרו במובייל,  ו-13% ב- Gaming. ביג דאטה ו-IoT – כל אחד 8%, פינטק ומדעי החיים כל אחד 7%, רובוטיקה 6%, ועוד.

רוב הסטודנטים סבורים שעדיף שליזם הייטק יהיה רקע טכנולוגי, כאשר 27% חשבו שהוא חייב רקע כזה, 40% ענו שלא חייב אבל זה מאוד עוזר, 25% ייחסו לרקע טכנולוגי חשיבות בינונית, ואילו 8% חושבים שאפשר להצליח כיזם הייטק ללא רקע טכנולוגי בכלל.

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד