הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

'יקב הגליל' משיקה משקה חדש בשם 'מוזה' - יתחרה בקטגורית הבריזרים

4/09/2005

'יקב הגליל'  משיקה משקה חדש בשם 'מוזה' -  משקה בריזר ישראלי (כשר!) מסוג אלכופופ (משקה אלכוהולי מרענן מוגז המורכב  מכ-5% אלכוהול  בתוספת מיצי פירות בטעמים שונים ) שהרחיב את מס' צרכני האלכוהול בעולם לעוד מיליוני צעירים צעירות ואף נשים. זוהי בפעם הראשונה בעולם שמייצרים משקה כזה על הבסיס האלכוהולי של אניס, המזוהה עם  צרכני האלכוהול של אגן הים התיכון.

 

לדברי אנשי 'יקב הגליל: "הרעיון העומד מאחורי ייצור משקה על בסיס אניס היה להתחרות במספר העצום של יצרנים בתחום האלכופופ כגון המותגים הבינלאומיים סמירנוף ובקרדי בריזר באמצעות יצירת יתרון תחרותי שיוצר בידול".

 

"הטרנד בקרב הצעירים הוא לשתות יותר קוקטיילים כמו רד בול וודקה, מרגריטות, גין & טוניק וויסקי קולה וכדומה במקום אלכוהול בארבעים אחוז נקי", הוסיפו דוברי החברה וציינו כי "השוק הפוטנציאלי גלום בכ- 350 מיליון אנשים לאורך אגן הים התיכון שמכירים וצורכים אניס, כאשר בחלק מן המקומות, האניס הוא כמעט משקה לאומי".

 

במפעל ייצור המשקאות של 'יקב בגליל' בטירת הכרמל עבדו שנתיים על פיתוח הטעמים ועל  הקמת מערך ייצור וביקבוק המשקה.

 

'יקב הגליל' משיקה בימים אלו את שלושת הטעמים הראשונים של 'מוזה'  המבוססים על אניס בטעמים-  לימון , אשכוליות  ולימון ונענע (האחרון, חזק יותר, 8% אלכוהול) כאשר הסדרה כולה תכלול 7 מוצרים ב- 7 טעמים שונים. מתוך כוונה למתג את 'מוזה'  כמשקה בינלאומי עם ניחוח ים תיכוני. המשקאות החדשים ישווקו עם פקק כתר בהברגה.

 

יקב הגליל הינה חברה משפחתית ומהיקבים הראשונים בארץ נוסדה ב-1824, בצפת. מוצא המשפחה מרוסיה וגם שם הם עסקו ביצור וודקה. משהיתישבה המשפחה בצפת הם החלו  בייצור וודקה, הוסיפו יין והתפתחו לייצור ארק ליקרים ג'ין ופסטיס. כיום מתרכזת החברה בייצור משקאות חריפים. יקב הגליל מפורסמת בעיקר בזכות הוודקה והארק שהם מייצרים ומוכרים במחירים עממיים: וודקה גולד ,עלית הארק (הידוע גם כארק איילה) אלוף הארק ואמיר הארק , מכירות הארק שלהם מהוות כ- 90% ממכירות הארק בישראל.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד