הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

הפועלים יוזם יום עסקים קטנים

27/11/2012

בנק הפועלים מכריז על "יום העסקים הקטנים" – יום בשנה שבו ייקראו תושבי ישראל להעדיף לבצע את קניותיהם בעסקים קטנים. אלפי עסקים קטנים בכל רחבי הארץ שיצטרפו למהלך, יקבלו אמצעי חשיפה שיאפשרו להם להציע הנחות ומבצעים מיוחדים ללקוחות פוטנציאליים.

 

"יום העסקים הקטנים" יתקיים בסוף השבוע הראשון של השנה הבאה, 3-4 בינואר 2013 – כחלק ממהלך אסטרטגי שבו הכריז בנק הפועלים על שנת 2012 כ"שנת העסקים הקטנים". במהלך השנה האחרונה, הציע לעסקים קטנים קרנות אשראי מיוחדות ושורה של כלים חכמים להתנהלות נכונה השיק את מועדון CashBack, המבטיח ללקוחותיו החזרים במזומן לעו"ש על רכישות בבתי עסק, תוך התמקדות מיוחדת בעסקים קטנים, וכן עורר הבנק את המודעות הציבורית לחשיבותם של העסקים הקטנים.

 

ההשתתפות ב"יום העסקים הקטנים" פתוחה לכל בתי העסק הקטנים ברחבי הארץ ללא קשר לזהות הבנק שבו מתנהל החשבון שלהם. בתי עסק שיירשמו למבצע יקבלו ערכה מיוחדת לתלייה בחזית העסק, שבה ירשמו את הנחות ומבצעים ייחודיים ליום העסקים הקטנים.

 

מנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן, אומר: "העסקים הקטנים מהווים את עמוד השדרה של המשק, ואני קורא לכל ישראלי לתרום לצמיחה המשותפת של כולנו, באמצעות רכישת מוצרים ושירותים בעסקים קטנים. 'יום העסקים הקטנים' מתרכז אמנם ביום אחד בשנה, אבל הוא מהווה תמצית לפעילות נמרצת למען עסקים קטנים שבנק הפועלים ביצע לאורך השנה כולה וימשיך לבצע גם בשנים הבאות. נמשיך לסייע לעסקים הקטנים בישראל, באמצעות מתן אשראי וכלים פיננסיים ייחודיים שיאפשרו להם לצמוח".

 

לילך אשר טופילסקי, הממונה על החטיבה הקמעונאית בבנק הפועלים אומרת: "מסקרים ומחקרים שבוצעו בארץ ובעולם עולה כי לצד נושא המימון, האתגר המרכזי עמו מתמודדים עסקים קטנים הוא שיווק העסק, הגברת מודעות ובניית מאגר לקוחות. יום העסקים הקטנים הוא עוד פלטפורמה חשובה להגברת המודעות של הציבור לחשיבות העסקים הקטנים, ויסייע להם להרחיב את מאגר הלקוחות ולהגדיל את מחזורי העסקים".

 

המהלכים העיקריים שביצע בנק הפועלים בתחום העסקים הקטנים במהלך שנת 2012:

·         קרן "פועלים לצמיחה" – קרן ייעודית לעסקים קטנים בהיקף של 300 מיליון שקל, שמעניקה הלוואות לעסקים קטנים בתחומי המלאכה, התעשייה והמסחר לרבות עוסקים מורשים וחברות שלא היו מקבלים אשראי במהלך הרגיל של העסקים, וזאת תוך הקלה משמעותית בדרישה להמצאת בטוחות.

 

·         קרן לעסקים קטנים בערבות המדינה ושת"פ עם גופים אחרים – הבנק זכה במכרז המדינה להעמדת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים בהיקף של 700 מיליון שקל והודיע על הכפלת השתתפותו במסגרת הקרן ל-1.4 מיליארד שקל. בנוסף, הבנק משתף פעולה עם גופים במשק, ביניהם התאחדות התעשיינים, בהקמת קרנות מיוחדות לעסקים קטנים.

 

·         מועדון CashBack – מועדון הלקוחות הגדול בישראל המקנה לכל המחזיקים בכרטיסי אשראי של בנק הפועלים החזרים במזומן לחשבון העו"ש מרכישות באלפי בתי עסק. בצד בתי העסק, החידוש במועדון מתמקד בכך שהוא מוצע לא רק לרשתות, אלא גם לעסקים קטנים. עסקים קטנים שמצטרפים למועדון נהנים מחבילת פרסום הכוללת פרסום בעיתונות המקומית, תשדירים ברדיו האזורי ופרסום בפלטפורמות של הבנק. 

 

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד