הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

מעודדים עליה במדרגות עם תלת מימד

29/11/2012

 

הגשר המחבר בין תחנת הרכבת לקניון עזריאלי והמדרגות המובילות לגשר, נצבעו בציורי רצפה תלת ממדיים ענקים בשלוש נקודות מרכזיות לאורך הגשר: רחבת הירידות למדרגות, רחבה אמצעית ורחבת העלייה למדרגות.

מהלך זה הוא חלק מפרויקט משותף, ראשון מסוגו בישראל שמובילים הפורום הישראלי לאורח חיים בריא, כלל בריאות, ומרכז עזריאלי אשר חרטו על דגלם את נושא קידום  אורח החיים הבריא בישראל מטרת המיזם הינה העלאת המודעות הציבורית לחשיבות של פעילות גופנית ושימוש במדרגות ביום יום. רוח הפרויקט הינה ברוח ה- FUN THEORY אשר ביסודה בודקת האם תחושות של כיף, סקרנות ועניין יכולים להניע אנשים לפעולה מסוימת כמו לעלות במדרגות רגילות לעומת מדרגות נעות.

לא רבים יודעים שכ - 51%  מהאנשים בישראל סובלים מעודף משקל ושליש מהשמנת יתר ממשית. ציורי תלת המימד הם דרך להגביר את המודעות של כל אחת ואחד מאיתנו לצורך ולחשיבות של קיום אורח חיים בריא.

הנטייה של הרוב היא לעלות במעלית או במדרגות הנעות באופן אינסטינקטיבי כמעט. אנו מעוניינים להוכיח שעל ידי הגברת המודעות וקצת יצירתיות נוכל לשנות את דפוס החשיבה והפעולה של האנשים באמצעות הציורים נוכל להוכיח עד כמה פעולה פשוטה יכולה לשנות חשיבה.

לאורך הגשר הוצבו מסרים של קיום אורח חיים בריא  והמשמעות של שימוש במדרגות בשגרת היום יום. הציורים ימוקמו למשך שבועיים במיקומים שונים בעזריאלי ויסתיימו במרוץ המדרגות בעזריאלי שחוגג השנה עשור.

ניר לאור מנכ"ל הפורום הישראלי לאורח חיים בריא: הפרויקט נועד בכדי להעלות את החשיבות לקיום פעילות גופנית בתוך וכחלק מהשגרה היומיומית. אנשים לא שמים לב אבל קיצורי דרך כמו מעליות, דרגנועים, חניה קרוב למשרד או לבית מצמצמים את כמות צעדי ההליכה והפעילות היומיומית שלנו ובכך פוגעים באופן ישיר בבריאותנו. 10,000 צעדים ביום לאדם הוכחו כגורם שיכול להפחית ב-40% את הסיכוי לחלות במחלות כרוניות קשות. חצי שעה ריצה, 3/4 שעה הליכה, להחנות רחוק את הרכב, לצאת לטיול ארוך עם הכלב, לעלות במדרגות ולא במעלית, לאכול הרבה פעמים ביום אבל כמויות קטנות כל פעם זאת הדרך לאורח חיים בריא. האויב הגדול ביותר שלנו בתרבות החיים המערבית הוא "היושבנות" ואנו מקווים שנוכל באמצעות הפרויקט האדיר הזה לעלות את המודעות של כל אחת ואחד לחשיבות של אורח חיים בריא".

 

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד