הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

פעילות התנדבותית של מנהיגות עסקית צעירה

28/05/2014

פעילות התנדבותית ייחודית של מנהיגות עסקית צעירה, ארגון לתועלת הציבור מבית המי"ל- המרכז הישראלי לניהול, בשיתוף ג'ון ברייס מכללת הי-טק, הכשירה בני נוער בסיכון מרחבי הארץ למקצוע של טכנאי סמארטפונים.

 

במסגרת הפעילות עברו כ-20 בני נוער בסיכון מרחבי הארץ , שנפלטו ברובם ממסגרות חינוכיות , קורס הכשרה ללא תשלום מצידם, בהיקף של כ-80 שעות במרכז ההדרכה ובמעבדה ללימוד תיקון סמארטפונים של ג'ון ברייס מכללת הי-טק בתל אביב.

 

הקורס נועד להכשירם למקצוע של טכנאי סמארטפונים, שנחשב למבוקש ביותר בשוק העבודה. ההכשרה התקיימה בשבועות האחרונים,  ואתמול (יום ג') נערך טקס הסיום בהשתתפות בוגרי הקורס, בני משפחותיהם, ונציגי החברות והארגונים השותפים לפעילות התנדבותית זו.

 

קורס ההכשרה הוא שיאה של פעילות שנתית ברחבי הארץ, בה לקחו חלק 60 נערים ונערות, המתבצעת על ידי מנהיגות עסקית צעירה והקרן לילדים ונוער בסיכון של הביטוח הלאומי תחת השם "מנהיגות עסקית- עתיד בטוח". במסגרת הפעילות מתקיימים מפגשים שבועיים עם בני הנוער יחד עם מדריך מטעם הארגון, לצד מנחים מחברות עסקיות שנרתמים לפעילות בהתנדבות. במסגרת מפגשים אלו מקנים לחניכים מיומנויות אישיות בחיפוש עבודה והשתלבות בשוק העבודה לצד מיומנויות עסקיות שיאפשרו להם, בין היתר, ליזום ולהקים עסקים בכלל ומיזמים חברתיים בפרט. 

 

לדברי סיון אליה,  מנהלת תוכנית מנהיגות עסקית- עתיד בטוח, של מנהיגות עסקית צעירה, "במסגרת הפעילות השנתית נדרשים החניכים ליזום ולהקים מיזם חברתי באמצעות הכלים והמיומנויות שרכשו בפעילות ובכך מתאפשר להם לתת  חזרה לקהילה.  נתינה  ועשייה זו לטובת הכלל  בונה ומעצימה את אישיותם ובכך בונה דור חדש של מנהיגים עסקיים צעירים, מה שמממש את החזון העיקרי של ארגון מנהיגות עסקית צעירה במגוון פעילותיה מול בני הנוער."

 

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד