הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

סיכום ועידת החדשנות של ישראל MIXiii 2014

27/05/2014

2014 MIXiii, ועידת החדשנות הישראלית, ננעלה בסוף השבוע עם הכרזה על 6 חברות צעירות שזכו בתחרות הסטארטאפים שנערכה במהלך שבוע האירוע: בתחום ההייטק זכו

SQream  Technologies, Eco Wave Power ו- VocalZoom. בתחום הביומד זכו Polypid, Telesofia Medical ו-Abracadabra.

 

הוועידה איחדה לראשונה תחת קורת גג אחת את כנס הביומד, כנס תעשיות ההייטק ואת כנס המדען הראשי והיא הובלה על ידי IATI (האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות) וחברת כנס תערוכות. המפגש, הגדול מסוגו בישראל עד היום, שהתקיים בגני התערוכה, התפרש על פני 5,000 מ"ר ואירח כ-10,000 משתתפים וכ-200 מציגים מיותר מ-60 מדינות ברחבי העולם,  ממדינות דוגמת הודו, שהגיעה עם 35 חברות, סין, איטליה, גרמניה, ארה"ב ודרום אפריקה.

 

קרין מאיר רובינשטין, מנכ"ל IATI: "ישראל זכתה לחשיפה בינלאומית יוצאת דופן בזכות הוועידה שהביאה לתל אביב כ- 10000 משתתפים מישראל וכ- 1000 אורחים מחו"ל, בהם משלחות גדולות המייצגות מדינות, לצד נציגים בכירים ביותר מענקיות טכנולוגיה בינלאומיות, יזמים, משקיעים, קרנות הון סיכון, חממות וגופי ממשל. אנו מאמינים כי המפגשים שהתקיימו כאן לאורך השבוע ידחפו לעסקאות רבות שיביאו איתן פריחה לענפי ההייטק והביומד ובעקבות כך, הגדלת התעסוקה בישראל".

 

"מהניסיון שלנו לאורך השנים, חברות זרות רבות רואות בנו ובפלטפורמה שייצרנו כאירוע החדשנות של ישראל, כהזדמנות הטובה ביותר עבורן להיחשף לתעשיית ההייטק והביומד הישראלית, לחפש הזדמנויות עסקיות וליצור שיתופי פעולה בתחומים אלו", אומר אבי רוזנר, יו"ר ובעלים של חברת כנס תערוכות. "האירוע סייע לקדם את הכלכלה הישראלית ותרם למיצוב של ישראל כאומת יזמות ולא רק של אומת טכנולוגיה. אנו יודעים שהשגנו את המטרה שלנו כי הפידבק מהמציגים היה מדהים... הם כבר מתחילים לסגור מקומות לשנה הבאה".

 

הוועידה, שנפתחה על ידי נשיא המדינה, שמעון פרס, שדאג להצטלם לסלפיס עם מי שרק רצה, נתנה למבקרים הזדמנות לחזות מקרוב בפוטנציאל הגלום בתעשיות הטכנולוגיות המתקדמות של ישראל, להשתתף בדיונים ובפאנלים, לצפות בהדגמות חיות ולמצוא שותפויות עסקיות. אחת מהאטרקציות המרכזיות היה מתחם הסטארטאפים שנתן במה ל-60 חברות צעירות ומשך אליו קהל רב. עשרות קוקטיילים, אירועי חברות פרטיים וקבלות פנים ואפילו מפגש שחייה המוני של מנכ"לים, נערכו במהלך השבוע ואלפי פגישות שתואמו מראש נערכו באולמות השכנים לאולם הראשי.

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד