הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

יוצר סידרת האינטרנט ״שיחות עם בת השנתיים שלי״ ישתתף בכנס ׳יוצרים ברשת 2.0׳

7/07/2014

הכנס ״יוצרים ברשת״, שייערך זו השנה השנייה ביוזמת איגוד המפיקים לקולנוע וטלוויזיה, בשיתוף YouTube ובחסות משרד הכלכלה, יעסוק ב״סיפורים דיגיטליים״ - תכני וידיאו שנוצרים במיוחד לאינטרנט ויתמקד השנה בבחינת הקשר בין יוצר הרשת העצמאי לבין התעשייה. הכנס יתקיים ב-17 ביולי בזאפה ירושלים במסגרת פסטיבל הקולנוע בירושלים.

 

מתיו קלארק, יוצר וכוכב סידרת האינטרנט ״שיחות עם בת השנתיים שלי״, יהיה אחד האורחים המרכזיים  בכנס. קלארק הוא במאי, תסריטאי, שחקן, בדרן ומוסיקאי מוונקובר, קנדה. מלבד סדרת הרשת המצליחה שיצר (45 מיליון צפיות ו-700 אלף מנויים תוך שנה) – הוא יוצר לתיאטרון, לקולנוע, לטלוויזיה ואף הופיע עם להקתו ״דבש וכסף״ ברחבי אמריקה. קלארק יעביר בכנס, כיתת אמן מיוחדת שבה יספר איך השיחות עם בתו הפעוטה היו למהלך החשוב ביותר בקריירה שלו.

 

אורח מרכזי נוסף שירצה בכנס הוא רנה רכטמן. הנשיא הבינלאומי של אולפני Maker, החברה הנחשבת ליצרנית ומפיצת תוכן וידיאו הגדולה בעולם, עם יותר מ-5.5 מיליון צפיות בחודש ו-380 מיליון מנויים. רכטמן יציג בכנס מודלים אפשריים לקשר המתהווה בין היוצר העצמאי לתעשייה. ג׳ייק רופר (Jake Roper),שיגיע לראשונה לארץ, הוא עורך ב- YouTube space ומפיק בערוץ Vsauce3, המוקדש לגילויים המדעיים שמאחורי עולמות בדויים. למשל, מה היה קורה אילו סופרמן באמת היה משתמש בכוח שלו, או האם יצור חי בגודל של גודזילה באמת יתכן מבחינה ביולוגית. לערוץ הפופולארי קרוב ל-2 מיליון עוקבים ו-130 מיליון צפיות. רופר יעביר בכנס סדנה מיוחדת, ״לדבר בשפת ה-YouTube״, שבה ילמד יוצרים ישראלים איך לבלוט עם יצירותיהם ברשת ולהגיע לקהלים רחבים.

 

 

החלק הראשון של הכנס, שאותו עורך ומנחה ארי דוידוביץ׳, יכלול הרצאות על חיי היצירה באינטרנט: ד״ר כרמל וייסמן מאוניברסיטת ת״א תרצה על נפילת המחיצות בין דיבור לפרפורמנס ובין שפת היומיום למבע אמנותי; שלו מורן – אוצר ומעצב משחקי מחשב, יספר על הדרמה של הגיימינג במשחקים, בקולנוע וברשת, ובמאי הטלוויזיה גבעון שניר יתחקה אחרי הכסף ויציג מודלים חדשים להפקת תכנים. פאנל מיוחד בהנחיית העיתונאי דרור גלוברמן יוקדש ליוצרים ישראלים ברשת, ויארח כמה מהבולטים שבהם, שיספרו על הדרך להצלחה ביצירת סדרות אינטרנט מצליחות. 

 

בסיום הכנס, תוכרז תחרות ׳יוצרים ברשת׳ 2.0',  היוצאת לדרך זו השנה השנייה. זוכי השנה שעברה יספרו על השנה שהייתה להם מאז הזכייה במקומות הראשונים בתחרות, ועל השהייה ב-YouTube Space בלונדון. 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד