הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

פומה משתתפת במיזם מחווה לתקליטי הויניל בישראל

30/09/2014

הפרויקט המשותף יכלול השקת ספר מעוצב, בעריכת עופר טל וערן ליטוין, אשר יציג עטיפות תקליטים של 300 מהכותרים הנחשקים והנדירים ביותר בהיסטוריה של המוזיקה הישראלית.  הספר יודפס במהדורה מוגבלת ויראה אור ביום ראשון, 5/10, בהשקה שתקיים במועדון התדר


לדברי דרור שר מבעלי מועדון התדר: "שיתוף הפעולה בין התדר לפומה החל בשנה שעברה בפרויקט שמשלב מוזיקה ואופנה. מאז חיפשנו את ההזדמנות להמשיך את שיתוף הפעולה ולעלות מדרגה.  PUMA LOVES VINYL, מיזם המוקדש כולו לתרבות התקליטים בישראל, היווה הזדמנות מושלמת לתת במה לתחום הקרוב מאוד לליבנו ואשר משקף את התמיכה של פומה לאורך השנים בתרבות האורבנית"

 

גיא דנמן, מנכ"ל פומה ישראל: "פומה עומדת תמיד בליבה של התרבות העכשווית, וזכתה למעמד איקוני בעולם האופנה והמוזיקה בזכות שיתופי פעולה בלתי נשכחים עם מוזיקאים, מעצבים ובתי אופנה מהחשובים בעולם. שיתוף הפעולה עם התדר מתאים לרוח המותג בצורה מושלמת והתוצר מדהים. אני משוכנע שהספר יהפוך לפריט אספנים אשר כל חובב מוזיקה או אמנות ירצה שיהיה לו עותק אחד בבית."


לאורך ההיסטוריה, היינו עדים תמיד לתחלופה של טכנולוגיות ישנות מתקדמות יותר. כך גם במוזיקה. קובצי המוזיקה הדיגיטליים והנגנים החכמים החליפו את הדיסקים שהחליפו הן את הקאסטות והן את התקליט. לאט לאט נעלמו כמעט לגמרי הפטיפונים ואיתם אלבומי הויניל השחורים ומצאו עצמם במקרה הטוב בשווקי הפשפשים, ובמקרה הפחות טוב- בערימות ליד פחי האשפה.


עם זאת, בסצנות מסוימות, הויניל מעולם לא מת. אספני תקליטים, די.ג'יים ומפיקי היפ הופ ואלקטרוניקה אשר חיפשו חומרים מעניינים, מצאו אותם בפורמט התקליט הישן. אותם אספנים המשיכו לנבור בחנויות המוזיקה מסביב לעולם ואספו את הפלסטיק השחור בכל מקום שמצאו אותו.
בעשור האחרון תרבות המחתרת הזו חלחלה אל המיינסטרים והביאה לעלייה משמעותית בקניות הויניל שממשיכה לצבור תאוצה מדי שנה ולזנק באחוזים גבוהים.


גם בתרבות המקומית הויניל חזר להרים את ראשו וסביבו קמה קהילת אספנים פעילה. הביקוש אף העלה כמה מהתקליטים הנדירים הישראלים למאות ואלפי שקלים ליחידה.


עורכי הספר עופר טל וערן ליטוין עמדו תמיד בחוד החנית של האספנות הישראלית. ליטוין, עורך מוזיקלי ותיק, עמל על תיעוד הקלטות ישראליות מראשיתם ונחשב מומחה בהיסטוריה שלהם. טל לעומתו, מפיק מוזיקלי ודי.ג'יי, חפר בהקלטות הישראליות לאורך ההיסטוריה על מנת למצוא את הפנינים שנשמעים רלוונטיים גם היום, כאלה שעדיין מסוגלים להזיז רחבות ריקודים ולשמש חומר לסימפולים.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד