הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

נחנך ביתן 2 בגני התערוכה - יאפשר אירועים של 10,000 אנשים

19/01/2015
נחנך ביתן 2 בגני התערוכה - יאפשר אירועים של 10,000 אנשים

מרכז הירידים תל אביב השיק השבוע את ביתן 2, ביתן האירועים, הכנסים, התערוכות והמופעים הגדול והחדשני ביותר בישראל ובמזרח התיכון. החלל הוורסטילי מאפשר תכנון, ביצוע והקמת אירועים ותערוכות בסדרי גודל שטרם נראו בישראל, בסטנדרטים בינלאומיים, לצד יכולות הפקה ייחודיות.
הביתן, שעוצב על ידי הוק אדריכלים, נבנה בעלות של כ-350 מיליון ₪, ומתפרש על שטח של כ-50 אלף מ"ר כאשר האולם הראשי לקיום אירועים ותערוכות, הוא בגודל כ-7000 מ"ר ומתנשא לגובה של 26 מטרים ללא עמודים בחלל האולם. עובדה זו היא שמשפיעה רבות על מורכבותו של הפרויקט. 

 

החלל העצום מתחלק לארבעה חלקים עיקריים, באמצעות מחיצות אקוסטיות מרשימות, שהובאו במיוחד לפרויקט מארה"ב, כאשר ניתן יהיה לקיים בהם 4 אירועים במקביל בהרמוניה מושלמת. מחיצות מסוג זה מהוות חדשנות שלא קיימת נכון להיום בישראל.


השקת ביתן 2 מציגה עולם חדש של אפשרויות בתחום האירועים, הן מבחינת הפונקציות התפעוליות והן מבחינת הוורסטיליות. כך למשל אפשר יהיה לקיים בו  אירועי עמידה בקנה מידה גדול במיוחד (כ-9000 איש) ומופעי טריבונות (כ-10,000 איש), המאפשרים נקודות תצפית איכותיות מכל מקום בביתן. גודלו וגובהו יוצא הדופן של החלל  מאפשר קיום  תערוכות אינטראקטיביות, תערוכות לקהל המקצועי ותערוכות הדורשות לוגיסטיקה וטכנולוגיה מתקדמת, מופעי ענק, קרקסים, בחינות המוניות ומסיבות יוצאות דופן. לצד אלו, ניתן יהיה לקיים אירועי בוטיק אקסקלוסיביים הדורשים מפרטים טכניים מתוחכמים במיוחד.


על מנת להפיק את המירב מכל אירוע ולאפשר למפיקים וליזמי האירועים לממש כל פנטזיה, ייצרו עבור הביתן דלתות ייחודיות בגובה של 6 מטרים וברוחב 5.3 מטרים, דרכן יכולים לעבור מיצגים בגודל שאיננו סטנדרטי. בנוסף, עומסי התקרה והרצפה הנם 600KG המאפשרים תליות במשקלים יוצאי דופן.


במהלך האירועים יוכלו המשתתפים ליהנות מחנייה חדישה ומרווחת, כניסה נגישה לבעלי מוגבלויות, שטחי הסעדה מגוונים, חדרי ישיבות ואולמות כינוס מאובזרים, ומבואת כניסה (לובי) מרשימה ששטחה כ-2,745 מ"ר.


ההשראה לבניית הביתן נשענת בין היתר, על ניסיון מרכזי הירידים הידועים והעמוסים ביותר בעולם, החל מונקובר שבקנדה, דרך האנובר שבגרמניה וכלה בשיקגו ולאס וגאס שבארצות הברית.


בנייתו של ביתן 2 החלה ב- 2010, והוא מהווה חלק מתכנית הפיתוח של מרכז הירידים תל אביב כמתחם המתקדם לעריכת כנסים, תערוכות ואירועים מכל סוג, בהיקף של כ- 300 אלף מ"ר. בהמשך מתוכננים לקום במתחם גם מלון עסקים מפואר בן  עד 400 -300 חדרים על שטח של כ-20 אלף מ"ר, מסעדות, בתי קפה וחנויות ועוד.


מירית בכר, מנכ"ל מרכז הירידים תל אביב: "פתיחתו של ביתן 2 מהווה מהפך בתחום האירועים והתערוכות בישראל. זוהי נקודת ציון משמעותית שהופכת את המתחם ממרכז ירידים מקומי למרכז ירידים גלובאלי ובינלאומי. זהו חזון שמתממש למציאות. המקום נותן מענה מושלם לכל עולמות התוכן של ענף האירועים והתערוכות. תינתן בו תשומת לב מרבית לכל הפרטים, גדולים וקטנים. ניתן לקחת את הביתן הזה לכל כיוון או מקום אפשרי בתחום האירועים. הביתן החדש, יחד עם השינויים ותהליכי השדרוג במרכז הירידים, יהפכו את המקום למתחם הפנאי והבילוי המשמעותי ביותר במזרח התיכון. כתוצאה מכך, ישודרג מעמדה של ישראל בתחום התיירות ותל אביב תחזק את מעמדה ברשימת הערים התיירותיות והחדשניות בעולם. מבחינתנו לא מדבר בפרויקט מקומי אלא בפרויקט תשתיות לאומי של מדינת ישראל".


אירוע ההשקה המרהיב שהתקיים ביום חמישי האחרון (ה-8.1) כלל הפתעות רבות. לאירוע הגיעו כ-4000 איש שנדהמו מהפתעת הערב- רכבת הרים גדולה שהוקמה במיוחד לאירוע, ופעלה להנאת האורחים במהלך כל הערב. בנוסף ווידיאו ארט של עיר העתיד הוקרן על קירות הענק של הביתן, לצד איכויות סאונד מרשימות שבאו לידי ביטוי בהופעותיהם של אסף אמדורסקי, הבלקן ביט בוקס וסטים של זהר זנגילביץ', גילי סער וחן יאני שהרקידו את האורחים עד שעות הלילה המאוחרות.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד