הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

מעצב הפונטים הבינ"ל ריינר אריק שישלבאור יגיע לסדנה בשקר

20/05/2015

לרגל השקת הגרסה החדשה של תוכנת הפונטים המובילה Glyphs, במסגרת סדנת אורחים מיוחדת שיעבירו לסטודנטים במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר, ירצו שישלבאור על עבודתו יוצאת הדופן, על הפילוסופיה המנחה אותו, על תוכנית הפונטים המובילה ועל עמדתו בנוגע לעיצוב פונטים רב-שפתיים, יחד עם המעצב חביב חורי. הסדנה שתמשך 4 ימים (בתאריכים 21-22/5 וב-26-27/5) וכותרתה "גליפס" היא השתלמות למעצבי פונטים מקצועיים. במרכזה טיפוגרפיה ועיצוב פונטים שצריכתם מצויה בכל התחומים הויזואליים בחיינו ואנחנו משתמשים בהם כמעט בכל פעולה, החל מקריאת שלטים ומידע, דרך שימוש במחשב, בסמארטפון, בטלוויזיה, בכל מוצר שאנו רוכשים ובכל החומרים מודפסים. האירועים נערכים בשיתוף פעולה בין שנקר ל Glyphs.


בהרצאתו "ווידויים של Punchcutter דיגיטלי (+גופן משחוק)" שישלבאור  יסביר מה למעשה Punchcutter עושה, מדוע הייצור של גופנים הפך להיות פשוט בהרבה ממה שהיה עד היום, ומדוע למעצבים כדאי לנסות לבצע את הגופן משל עצמם. שישלבאור יקנח בהצגת חלק ממחקרו על משחקי OpenType, במטרה להחזיר את החוויה המהנה בחזרה לגופנים.


בהרצאתו "ווידויים של טיפוגרף תלת-שפתי", יציג חביב חורי, הצצה לתוך מבחר של עבודות עיצוב, מיתוג וטיפוגרפיה של חורי. במהלכה הוא חושף את הרפרטואר הרחב של סגנונות יוצר יחיד שעובד בשלושה סקריפטים שונים, ומשקף את הערכים ששימר מההשכלה העיצובית שהתחיל בטרם עידן ה- Desktop Publishing. חורי מציג ערכים אלה כעקרונות מפתח לטיב היצירה העיצובית בצל יחסי הגומלין: בין מעצב לבין הלקוח, בין מעצב לקהל שאינו הלקוח, ובין מעצב לעמיתיו העוסקים במקצוע.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד