הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

JobWhisper - מיזם אינטרנטי חדשני לגיוס כוח אדם איכותי בהמלצה אישית

30/07/2008 16:50

בימים אלה עלה לאוויר אתר אינטרנט חדש: www.JobWhisper.com.

 

JobWhisper הנו מיזם חדשני, המבסס קונספט ייחודי לגיוס כוח אדם איכותי בהמלצה אישית  ובאמצעות רשתות מקצועיות-חברתיות.

 

שיטת הגיוס מושתתת על הפיכת כל היתרונות של המלצה 'מפה לאוזן' ושימוש בקשרים האישיים, החברתיים והמקצועיים, למודל אינטרנטי מובנה ופשוט. 'שידוך' מוצלח בין עובד ומעסיק, מזכה את הממליץ בדירוג גבוהה באתר ובתגמול כספי בגובה אלפי שקלים. השירות פונה לשוק העסקים הרחב, בכלל זה לתחומי ההיי-טק, פיננסים, ביוטק, טלקום, צרכנות, שיווק, מדיה ועוד.

 

המיזם הוקם ומופעל על ידי קבוצת אנשי היי-טק ומשאבי אנוש, בראשות היזמים אמיר נתן (אידיולוג'יק, סטרייב ישראל) ויואב סיוון (כוראל מערכות, OpenIT)- בעלי ניסיון עשיר בתחום גיוס כוח אדם והשמה מקצועית, שהבינו את הצורך של עולם העסקים למודל יעיל ועדכני יותר של גיוס כוח אדם איכותי.

 

JobWhisper מתבסס על מאגר של מאות ממליצים איכותיים, אשר ייחודם המובהק הוא שכל אחד מהם הינו בעל רשת ענפה מאוד של קשרים אישיים ומקצועיים. הממליצים מכירים היטב את השוק ואת הכישרונות הפועלים בו, ויכולים לצוות למעסיקים, באופן מושכל, את האנשים המתאימים ביותר לצרכיהם. הפלטפורמה כוללת, בין היתר, מערכת להיזון חוזר של צוותי הגיוס אשר משפיעה על דירוג הממליץ. בין הפרמטרים הנוספים המשפיעים על דירוג הממליץ: יחס של המלצות-הצלחות, מעקב אחר פעילותם באתר, זיקה לתפקיד עליו הם ממליצים ועוד. כל אלה מאפשרים למעסיקים למדוד ולהעריך באופן מיטבי ממי הם מקבלים את ההמלצה, ולפי המידע שמתקבל לפנות אל האנשים הנכונים.

 

לדברי אמיר נתן, מנכ"ל  JobWhisper, "השיטה שלנו ממנפת את יכולות הגיוס באמצעות רשתות מקצועיות-חברתיות ומעניקה כלי חדשני ואפקטיבי לצוותי הגיוס. מאחר וההשמות המוצלחות ביותר הן אלו הנעשות מפה לאוזן, פיתחנו ביחד עם אנשי משאבי אנוש ואינטרנט מנוסים פלטפורמה שבה אנשי קריירה, המקושרים מקצועית וחברתית, יוכלו להמליץ על חברים, מכרים וקולגות שלהם למשרות פנויות להן הם מתאימים, לעזור להם להתקדם מקצועית ולקבל תמורה כספית עבור כל "שידוך" מוצלח."

 

אמיר נתן מוסיף: "שיטת ה- 'Talenting' שלנו שמה דגש על התאמה מקצועית ואישיותית בין האדם והתפקיד. אנחנו מאמינים כי להיכרות האישית ולשיקול הדעת של הממליץ יתרונות משמעותיים, והיא מעניקה אפשרות לאיתור איכותי ולהתאמה נכונה למשרה."

 

לדברי יואב סיון, סמנכ"ל פיתוח עסקי ב- JobWhisper, "בחרנו לבסס את הפיתוח על טכנולוגיות קוד פתוח, אשר אפשרו לנו לעמוד בלוחות הזמנים ובתקציב שהוגדר, ולצד זה את הגמישות לבצע התאמות על פי ההבנות שעלו במסגרת קבוצות המיקוד. הפלטפורמה הטכנולוגית שנבחרה, איפשרה אינטגרציה פשוטה עם רשתות חברתיות כדוגמת facebook ו- linkedin במטרה למנף את הקשרים הרבים שרובנו מנהלים ברשתות אלו".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד