הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

מקאן אריקסון מקים מרכז דיגיטל וניו מדיה במצפה רמון

4/02/2013

 

משרד הפרסום מקאן אריקסון מקים עם תחילת 2013 את מקאן וואלי, מרכז לשיווק דיגיטלי וניו מדיה במצפה רמון. הקמת המרכז, בהשקעה כוללת של מאות אלפי שקלים, מתאפשרת בזכות השקעה של מקאן אריקסון, בשיתוף פעולה עם מיכל רומי, יזמית ועורכת מגזין "כביש ארבעים", שגם תנהל את המיזם.

 

מקאן וואלי יציע שירותי דיגיטל וניו מדיה לבעלי עסקים קטנים ובינוניים מכל רחבי הארץ. בין היתר, יספק המרכז שירותי ניהול דפי פייסבוק (לרבות המגזר הערבי והרוסי), קידום ממומן וקידום אורגני באינטרנט וברשתות החברתיות, שירותי מיתוג ועיצוב, בניית אתרים וכל שירות אחר שקבוצת מקאן אריקסון מציעה. בשנתיים הקרובות המשרד יקלוט עשרות עובדים, וצפוי עד 2018 לספק תעסוקה לכ-120 עובדים באופן ישיר וכ-120 עובדים באופן עקיף. בימים אלו החל תהליך גיוס לעובדים מתאימים בעלי תואר ראשון, שלא יחויבו להציג ניסיון קודם. במסגרת פעילותו, יעניק המשרד שכר זהה לתפקידים מקבילים במקאן אריקסון בתל אביב, השווה לשכר הממוצע המקובל בענף. העובדים החדשים יעברו שישה חודשי הכשרה, בתמיכת משרד התמ"ת. בנוסף, בחודשים הקרובים יפתח מקאן וואלי קורסי הכשרה למקצועות הניו מדיה לצעירי הדרום. משרד האוצר, משרד השיכון והמועצה המקומית מצפה רמון, תומכים במיזם ויקצו משאבים לפיתוחו לאורך הדרך.

 

 

בשלב הראשון, יפעל המרכז במבנה קיים בשכונת מגורים במצפה רמון, שהוכשר ושופץ בהשקעה כספית של מקאן אריקסון. בימים אלה החל תהליך פיתוח סביבתי לטובת תושבי היישוב, הכולל הקמת גן שעשועים, נטיעת עצים, פינות ישיבה, שדרוג תשתיות ועוד. הפיתוח הסביבתי מתאפשר הודות למענק כספי בסך 300 אלף ש"ח, שהתקבל מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל, בראשות המנכ"לית אורנה הוזמן-בכור.

 

המשרד לפיתוח הנגב והגליל מלווה את הפרויקט מרגע יציאתו לדרך באמצעות סיוע בתשתיות, מציאת פתרונות דיור זולים ושילוב בקהילה. המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, מברך על הפרויקט: "חלוציות ויזמות הן שתי הדרכים המרכזיות בפיתוח הפריפריה. במקביל לפרויקטים רבים הפרוסים בדרום, זהו מהלך רוחבי המסייע בקירוב המרכז לדרום: הוא בעל השפעה לא רק על גידול בהיצע התעסוקה אלא גם על מעבר של אוכלוסייה מהמרכז לדרום. המשרד ימשיך לסייע למקאן אריקסון, אשר יזם את הפרויקט, לאורך כל הדרך.

 

בתהליך תכנון המיזם, ערך מכון מרקט ווטש סקר כמותי עבור מקאן אריקסון, בקרב מדגם של 200 גברים ונשים בגילאי 25-35, הנמצאים לקראת סיום תואר ראשון או שסיימו תואר ראשון בשלוש השנים האחרונות. הסקר העלה כי 35% מבוגרי תואר ראשון בכל הארץ ישקלו להגיש מועמדותם למשרה במצפה רמון ולהעתיק לשם את מגוריהם. זאת ועוד, עובדים שיבחרו להצטרף למיזם ולהעתיק את מקום מגוריהם למצפה רמון, ייהנו מסיוע של מקאן ואלי בשיתוף

 

המועצה המקומית מצפה רמון, המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומשרד השיכון, במתן פתרונות דיור ובהשתלבות בקהילה המקומית והסתגלות לאזור.

 

חנה רדו, COO במקאן אריקסון ומובילת המיזם: "הבחירה במצפה רמון היא תוצאה של מפגש בין אנשים שאוהבים ומוקסמים מהיישוב, לבין אלו שכבר חיים בו. יחד אנחנו רואים במצפה רמון, ובאזור הנגב כולו, מקום אידיאלי לכינון קהילה איכותית ושוקקת. אנחנו נמצאים בשלבים הראשונים של הקמת מקאן ואלי, ונדהמים לגלות את ההיענות הסוחפת שאנו זוכים לה, הן ממשרדי הממשלה, הן מתושבי המקום שרואים במיזם מנוע לצמיחה כלכלית ומקצועית, והן מבעלי מקצוע שונים שרואים לנכון להירתם לעשייה באופן מיידי. ברור לכולנו כי המיזם הינו משנה מציאות. כארגון שמוביל את תעשיית הפרסום בארץ מזה שנים, אנו חשים אחריות ושליחות להשפיע ולחולל שינוי חברתי בישראל באמצעות הידע והניסיון שבידינו, ומאמינים כי הצלחה עסקית מחייבת קהילה איתנה וצומחת – ולהיפך. כולנו תקווה כי הקמת השלוחה תייצר קשת הזדמנויות רחבה עבור צעירי הדרום ואלה הרוצים לעבור להתגורר בו, ועבור עסקים המחפשים אתגרים תעסוקתיים – בשאיפה שהמיזם יוביל לפתיחת עסקים נוספים במצפה רמון ובאזור".

 

מיכל רומי, מנהלת מקאן ואלי: "כילידת מצפה רמון, אני רואה במקאן ואלי הזדמנות חד פעמית לשבור את מעגל הקסמים של עיירות הפיתוח. המיזם מאפשר לנו לרתום את המומחיות המקצועית והחזון של משרד הפרסום המוביל בישראל, כדי להביא לשינוי אמיתי ומורגש בחיי התושבים, ולשלב בהצלחה בין פיתוח עסקי-כלכלי לבין פיתוח אנושי-חברתי".

 

ראש מועצת מצפה רמון, פלורה שושן: "אנו נלחמים על עתיד הצעירים במצפה רמון. מהפיכת התיירות שהביאה ליישוב 200 אלף תיירים בשנה שעברה מספקת משרות לצעירים, אבל לא כולם רוצים לעבוד בתיירות. המשימה שלנו היא ליצור במצפה רמון גם משרות איכותיות בתחומי השיווק וההיי- טק מתוך חזון של שוויון תעסוקתי שיאפשר לכל צעיר במצפה רמון לממש את הפוטנציאל שלו בתוך היישוב, ללא צורך לחפש מקורות תעסוקה ופרנסה בחוץ ולראות את עתידו ועתיד משפחתו כאן. "

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד