הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

אתר JDate חושף נתוני סקר

30/12/2013

אתר ההיכרויות הבינלאומי JDate, מפרסם היום תוצאותיו של סקר רחב היקף אשר נעשה בקרב 3,500 סינגלים מחפשי זוגיות  מארה"ב ומישראל. הסקר בוחן את העדפותיהם ביחס לשימוש בטכנולוגיות שונות בסצינת ההיכרויות והדייטים. הסקר נעשה בקרב כ-2,700 סינגלים מארה"ב וכ- 500 סינגלים מישראל בחמש קבוצות גיל: 18-25, 26-35, 36-45, 46-55 ו- 56-66. והוא נערך באמצעות הטלפון והאינטרנט.

 

החוקים והמסקנות העיקריים:

1.                  רוב הנשאלים מעדיפים לקבוע את הדייט הראשון בטלפון.

2.                  אחרי הדייט, שליחת סמס עולה כאפשרות טובה בנוסף לטלפון.

3.                  בקרב צעירים, אמצעי החיזור המועדף לחיזור לאחר דייט מוצלח הוא הודעת SMS.

4.                  מחפשי זוגיות מבוגרים יותר מעדיפים לחזר דווקא בטלפון. 

5.                  נשים מצפות למענה מהיר הרבה יותר להודעותSMS  מאשר גברים.

6.                  מספר הודעות ה-SMS שנחשב אידיאלי הוא 10-14 הודעות ליום, בעיני נשים וגברים כאחד.

7.                  נשים מעדיפות לסיים דייט כושל בשליחת הודעה, ודווקא גברים מעדיפים לסיים זאת בטלפון - 40% מהנשים לעומת 22% מהגברים.

 

להלן ממצאי הסקר העיקריים:

 

שאלה מס' 1: מהי הסיבה העיקרית לשליחת הודעות SMS לאחר דייט מוצלח? 68% מהנסקרים הישראליים מאמינים ששליחת הודעת SMS היא אמצעי מוצלח לחזר אחר הצד השני ולשדר להם שהם נמצאים במחשבותיהם. במקום השני, אולם הרחק מאחור – 12% מהנסקרים השיבו כי הודעות SMS מאפשרות להן לפלרטט, דבר שלא היו מרגישים נוח לעשות פנים מול פנים.

 

שאלה מס' 2: איך קובעים דייט ראשון? 51% מהנסקרים האמריקאיים מעדיפים לשוחח בטלפון לפני קביעת הדייט, ואילו רק 20% מסתפקים בהתכתבות בהודעות SMS. את קביעת הדייט השני, מרבית הנשים מעדיפות לבצע בטלפון לעומת הגברים (17%) שמעדיפים לעשות זאת פנים מול פנים. על פי תשובות הנסקרים נמצא קשר ישיר בין גיל הנסקרים והעדפתם לקבוע דייטים בטלפון. לעומת זאת, ההעדפה להתכתבות ב-SMS נמצאת ביחס שלילי ויורדת עם גיל הנסקרים.  

 

בישראל מתקבלת תמונה די דומה, כאשר 82% מהנשאלים מעדיפים לקבוע את הדייט הראשון בטלפון, לעומת  10% שמעדיפים לעשות זאת בהודעת SMS.

 

שאלה מס' 3: איפה הטלפון במהלך הדייט? 62% מהנשאלים האמריקאים השיבו כי מעבירים את המכשיר הסלולארי שלהם למצב "שקט" או "רטט", לעומת 50% שהעידו על עצמם שעושים זאת גם בסיטואציות חברתיות שאינן דייט. בישראל נראה כי 55% מהגברים מעדיפים להעביר את המכשיר הקלולארי למצב "שקט" או "רטט", לעומת 47% מהנשים.

 

שאלה מס' 4: ואיפה שמים את הטלפון? 12% מהנשים העידו כי מעדיפות להניח את הטלפון על השולחן במהלך הדייט לעומת 8% מהגברים בלבד. בישראל, 34% מהנשים, יעדיפו להשאיר את המכשיר הסלולארי במצב פעיל, אולם להותירו בכיס או בתיק.

 

שאלה מס' 5: במהלך הדייט - מציצים? 96% מהנסקרים השיבו ששומרים את הטלפון מחוץ לטווח הראיה במהלך הדייט, אולם 67% מהנסקרים עדיין מציצים בטלפון במהלך הדייט עצמו.

 

שאלה מס' 6: איך מתקשרים לאחר דייט ראשון מוצלח? מחצית מהנסקרים האמריקאיים מעדיפים לשוחח בטלפון, ללא הבדל בין במינים. 36% מהנסקרים מעדיפים להמשיך את השיח בהודעות SMS בהעדפה קלה בקרב נשים. עוד נמצא כי קיימת העדפה לטלפון עם עליית הגיל- 45% מהנסקרים הצעירים (21-26), מעדיפים להחליף הודעות SMS בסיומו של דייט ראשון מוצלח, לעומת 61% מהנסקרים המבוגרים יותר (43-50), שמעדיפים לשוחח בטלפון. גם בישראל, אנשים מעדיפים לתקשר בטלפון לאחר דייט מוצלח, במקום השני נשים העידו כי מעדיפות להתכתב בהודעות SMS ואילו גברים מעדיפים להיפגש פנים מול פנים.

 

שאלה מס' 7: האם יש דבר כזה - יותר מדי סמיילים בצ'אט או בהודעת SMS? מסתבר, שאנשים חושבים שאין גבול לנחמדות - 44% מכלל הנסקרים חושבים שסמיילים הם דבר נחמד בצ'ט או בהודעות SMS ושאין הגבלה לכמות. הנתונים די דומים בקרב גברים לנשים והדיעה הרווחת היא ששימוש בסמיילים מעיד שאין לך מה להגיד.

 

שאלה מס' 8: כמה הודעות SMS הן "יותר מדי"? מרבית הנסקרים בארה"ב השיבו כי שמים את הגבול ב- 15 הודעות SMS ליום. הסבלנות לריבוי הודעות SMS פוחתת עם גילאי הנסקרים, כאשר 23% מהנסקרים בגילאי 43-50 יתרגזו כבר לאחר 7-9 הודעות SMS  ביום, לעומת 6% מהנסקרים בגילאי 21-26.  גם בישראל, 10-14 הודעות SMS ביום הן הכמות הממוצעת האידיאלית, הן בעיני נשים והן בעיני גברים. לגברים ישראלים סיבולת נמוכה יותר מאשר נשים, 32% לעומת 24%. נתון מעניין נוסף, הוא שבקרב ישראלים בגילאי 56-66 – מספר ההודעות האידיאלי הוא 4-6 הודעות ביום.

 

שאלה מס' 9: מהו פרק הזמן המצופה עד לקבלת מענה להודעת SMS?  60% מהנסקרים מצפים לתשובה בתוך שלוש שעות מרגע ששלחו הודעתSMS  למישהו שנפגשו איתו לדייט או שהראו בו עניין, עבור 35% מהנסקרים הזמן קצר אף יותר ועומד על שעה אחת. מעניין לראות כי נשים מעדיפות תגובה מהירה יותר מגברים, 12% מהן אף מצפות לתגובה מיידית.

 

בקרב הישראלים, 32% מהנסקרים השיבו כי שעה אחת נחשבת זמן סביר, 30% מהגברים סבורים ששעה אחת עד שלוש שעות הוא פרק זמן סביר ואילו 22% מהנשים חושבות שיש לענות באופן מידיי או בתוך כמה דקות (לעומת 10% מהגברים). 43% מהנשים הישראליות בגילאי 36-45, מאמיניות שיש לענות להודעת SMS בתוך שעה אחת לעומת 29% מהגברים בטווח גילאים זה. בקרב נסקרים בגילאי 46-55, 34% מהנשים מאמינות שיש לענות על הודעת SMS בטווח מיידי, לעומת 24% מהגברים.

 

שאלה מס' 10: באיזה אמצעי עדיף להיפרד? 84% מהנסקרים מעידים כי סיומה של מערכת יחסים משמעותית צריכה להיעשות בפגישה פנים מול פנים, בהעדפה מובהקת (94%) בקרב נסקרים בגילאי 18-25. לעומת זאת, כשמדובר בדייט חד פעמי כושל, 42% מהנסקרים יעדיפו ללחתוף את הקשר בשיחת טלפון, 31% יעדיפו לעשות זאת בהודעת SMS ו-25% מהנסקרים יעדיפו לסיים דייט כושל בפגישה פנים מול פנים. 40% מהנשים תעדפנה לסיים דייט כושל בהודעת SMS, לעומת  22% מהגברים, אשר 48% מהם, יעדיפו טלפון לעומת 37% מהנשים. 

 

לדברי דניאלה פרלשטיין, מנהלת JDate ישראל ואירופה: "תוצאות סקר המובייל של JDate משקפות מגמות עולמיות המתרחשת לאור כניסתם של הסמארטפונים לתחומי חיי היום-יום השונים ורק טבעי ששינויים אלה יבואו לידי ביטוי גם בסצינת ההיכרויות והדייטינג. אנו לומדים שרוב הסינגלס עדיין מעדיפים לקבוע דייט ראשון בטלפון, אם כי מכאן התקשורת עוברת להודעות SMS  ולאחר דייט מוצלח רוב הסינגלס היום סבורים ששיטת החיזור יכולה לעבור גם היא להודעות SMS.

 

 אנו גם רואים שלנשים סבלנות קצרה משמעותית מגברים, כאשר הן סבורות שיש להשיב על הודעת SMS באופן מיידי או שלוש שעות מקסימום. עצתי לנשים היא להתאזר בסבלנות – אם הגברים מעוניינים – הם ישיבו לכן, אם כי כנראה לאט יותר ממה שהייתן מצפות.

 

כמובילה טכנולוגית חשוב לנו ב-JDate להתאים את עצמנו לצרכי השוק המשתנים ולהציע את מגוון המוצרים העדכני ביותר על פי רצונותיהם והעדפותיהם של הגולשים, לשם כך אנו מבצעים התאמות באתר, מוסיפים ומורידים פיצ'רים ואפליקציות הן באונליין ואף במובייל".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד