הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

סטרטאפ למיקוח אונליין יחפש מימון בתערוכת Mixiii2014

11/05/2014

חברת הסטארט אפ InKomerce תחשוף במהלך תערוכת -Mixiii2014, ועידת החדשנות של ישראל, שתפתח בתל אביב ב-20 במאי, טכנולוגיה שמאפשרת לקונה באינטרנט להתמקח על מחיר המוצר עם המוכר - בזמן אמת - ולהתאים את המחיר שישלם לכיס וליכולת.

 

"לא מעט מוכרים וקמעונאים מפספסים עסקאות רבות כל יום בגלל תמחור גבוה מדי לכיסו של הצרכן הסופי, שגם הוא מפסיד מכך בסופו של דבר", אומר גרשון ויינטראוב, מייסד משותף של InKomerce. "לקונה לא היתה עד היום יכולת לבדוק עם המוכר - בזמן אמת - אולי הוא מוכן להתגמש מעט ולסגור עסקה. ברגע שזיהינו שחסר הרכיב הזה באתרי מסחר הבנו שחייבים למצוא פתרון, שמצד אחד יביא למוכר עוד קונים ויאפשר לו 'להעיף' מהר סחורה מהמדפים, ומצד שני ייתן לקונים אפשרות לקנות מוצרים ושירותים במחירים שהכיס מאפשר להם. בשיטה שלנו שני הצדדים יוצאים מרוצים".

 

הפתרון שתציג חברת InKomerce בועידת החדשנות בתל אביב, היא 'פלטפורמה כשירות' (PaaS) שניתן לשלב בכל אתר מסחר, או רשת חברתית. לאחר שהמוכר מצטרף לשירות של InKomerce המערכת האוטומטית פונה לשני הצדדים ומנסה להבין משניהם מהו המחיר שמתאים להם. 'אלגוריתם המיקוח' והממשק שפיתחה החברה מאפשרים לשני הצדדים - מוכר וקונה - להתגבר על הפערים בינהם - ובזמן אמת. המערכת שפיתחה InKomerce נמצאת כיום בשלבי ביתא וניתן כבר לחוות את השימוש בה באתרי מסחר דוגמת SpreeCommerce (עם 45 אלף חנויות), Big Commerce (עם 40 אלף חנויות), eBay ו-Etsy ובתוכנית התממשקות גם עם Magento, Amazon ו-Shopify. 

 

מאחורי החברה עומדים גרשון ויינטראוב ורונן מולדובן, מהנדסים בוגרי הטכניון שמימנו מכיסם את המיזם. בשלב זה של הפעילות המוצר מוכן לשיווק והשניים מקווים לגייס במהלך כנס ה-Mixiii 2014 סכום של $750,000 ממשקיע (עם העדפה לבעל נסיון בתחום השיווק און ליין),  כשלדבריהם יש כבר התעניינות רבה מצד משקיעים ולא מעט פגישות שנקבעו כבר. ישראל מוגדרת כיום כשוק יעד ראשוני "ואחר כך שאר העולם".

 

Mixiii 2014 הוא האירוע המרכזי והגדול ביותר בישראל עבור תעשיות ההייטק והביומד. השנה, שלושת האירועים השנתיים המרכזיים של ענפי התעשייה החמים בישראל, כנס ותערוכת ההיי-טק של IATI, כנס ותערוכת IATI-ביומד ישראל וכנס המדען הראשי במשרד הכלכלה, חוברים לאירוע מרכזי אחד - MIXiii - שייערך בתאריכים 20-22 במאי 2014 בגני התערוכה, תל אביב.

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד