הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

איתור היורשים לנכסי הנספים בשואה מגיע גם למדינות מחוץ לאירופה

10/12/2012

במסגרת קמפיין עולמי, מנסה החברה לאיתור ולהשבת נכסי נספי השואה, למצוא יורשים לנכסים שברשותה גם בקרב יהודי התפוצות בדרום אמריקה, אוסטרליה ודרום אפריקה

הסיבה- רוב רובם של היהודים במדינות אלו הינם יוצאי אירופה.

החברה לאיתור ולהשבת נכסי נספי השואה מרחיבה את פעילותה בעולם וממשיכה בניסיונות לאתר יורשים פוטנציאלים ל60,000 הנכסים שכבר אותרו ונמצאים כיום בידי החברה. 

לאחר קמפיין מוצלח בצפון אמריקה מרחיבה החברה לאיתור ולהשבה את פעילותה. במהלך חודש דצמבר 2012, תפרסם החברה לאיתור ולהשבת נכסי נספי השואה, מודעות בכלי תקשורת שמיועדים לקהילות היהודיות, בדרום אמריקה (בין היתר במדינות ברזיל, מקסיקו, ארגנטינה), אוסטרליה ודרום אפריקה, קמפיין שמעולם לא נעשה במדינות אלו.  

רוב רובם של היהודים במדינות אלו הינם יוצאי אירופה ולכן מפעילה החברה מאמצים חובקי עולם על מנת להגיע אל כל ריכוזי היהודים באשר הם ולקרוא להם, באמצעות מודעות פרסום, להיכנס למאגרי המידע שבאתר החברה, לנסות לאתר קשר משפחתי לנכסים ולהגיש בקשה להשבת הרכוש.

את ההחלטה להרחיב את פעילות החברה לאיתור ולהשבת נכסי נספי השואה, לאיתור יורשים לנכסים שנמצאים בישראל קבלה החברה לאחר קמפיין מוצלח שהפעילה בצפון אמריקה, קמפיין שהביא לגידול של מאות אחוזים במספר הפניות לחברה, פניות שבהן מטפלת החברה בימים אלו, במטרה לזהות את יורשי הנספים ולהשיב להם את הנכסים הנמצאים בישראל.

מטרת החברה לאיתור ולהשבת נכסי נספי השואה בהרחבת קמפיין האיתור, היא להגביר את המודעות לנושא בקרב יהודי התפוצות ולהביא לפניות חדשות ולבקשות השבה שיובילו לסגירת מעגל עבור אלפי משפחות בארץ ובחו"ל, שלאורך עשרות שנים כלל לא היו מודעות לקיומם של הנכסים של יקיריהם שנספו בשואה. בחברה לאיתור ולהשבת נכסי נספי השואה מצפים לפניות חדשות ולתוצאות דומות לקמפיין האחרון, דבר שיגדיל את הסיכויים להשבת רכוש ליורשי הנספים ולעשיית צדק היסטורי.

המודעות יפורסמו בשפות: אנגלית, ספרדית ופורטוגזית ובקו העיצוב שנמצא מתאים ומוצלח בקמפיין המצליח שנעשה בצפון ארה"ב רק לאחרונה.

 

מיכה חריש יו"ר החברה לאיתור ולהשבת נכסי נספי השואה:

"אנו הופכים כל אבן ומחפשים בכל פינה בעולם את יורשי הנספים בשואה על מנת להשיב להם את רכוש יקיריהם שנספו בשואה. מדובר בנכסים שמצויים בישראל, אך ישנה סבירות גבוהה שיורשי הנכסים הללו נמצאים בקרב יהודי התפוצות כי אלו נכסים שנרכשו לפני מלחמת העולם השנייה קודם השואה. החברה פועלת לאתר את יורשי הנכסים במרץ ובנחישות, זוהי חובתנו המוסרית לעשות את כל הניתן על מנת לאתר בקרב יהודי התפוצות את בעלי הנכסים ולהשיב להם את ששלהם,  ובכך לסגור מעגל ולהביא לצדק היסטורי."

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד