הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

מדינת ישראל נלחמת בצריכת יתר של מלח

18/05/2014

נפתח קמפיין דיגיטלי חדש ברשתות החברתיות של 'התוכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים אֶפְשָׁרִיבָּרִיא' כנגד צריכה עודפת של מלח.

הקמפיין הוא חלק מתכנית רחבה להפחתת צריכת הנתרן בישראל (מרכיב מזיק בתוך מלח), במטרה לצמצם תחלואה, הנגרמת עקב צריכה עודפת של מלח, לרבות: יתר לחץ דם,  הגברת הסיכון לשבץ מוחי, מחלות לב, כלי דם, אי ספיקת כליות ועוד.

 

"כ- 75% מהנתרן שאנו צורכים מקורו במזון מעובד ומתועש, כמו: לחם, דברי מאפה, מוצרי גבינות, דגני בוקר, חטיפי אנרגיה ועוד, והוא נצרך בארץ בממוצע בכמות כפולה מהכמות היומית המומלצת על ידי ארגון הבריאות העולמי", אומר פרופ. איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות.
לדבריו: "המשימה שעמדה בפנינו היא לספר את הסיפור של המלח הנסתר במזונותינו, שכינויו בספרות הרפואית הוא: 'הרוצח השקט'".

לדברי רמי הסמן, מנהל האסטרטגיה השיווקית של התכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים - אֶפְשָׁרִיבָּרִיא:" הבחירה בהומור להעברת מסר בנושא בריאותי ורציני כמו נזקי הנתרן שבמלח, נועדה להרחיב את השיח סביב הקמפיין, מעבר לסביבה הטבעית, שבה לרוב הוא מתקיים. הומור הוא דרך נהדרת להעביר מסרים רפואיים בלי להרתיע ולהפחיד, ובלי לייצר אצל הצופים מנגנוני הגנה".

 

הסרט, שעולה לרשתות החברתיות, מתאר מצבים קומיים שונים של בחורים במדי מלחים ( (SAILOR, הנכנסים לבית משפחה, מפלרטטים עם האם, מקעקעים לילד ציור ומעלים את לחץ הדם של אביו. בשלב מסוים, דן כנר, כקריין, מבין שמדובר בטעות בניקוד העברי, והכוונה אינה למָלָח  SAILOR, אלא למֶלַח SALT, הפוגע בבריאותנו.

 

הבחירה בדן כנר כקריין קשורה בהרגלו להקפיד על תקניות השפה העברית. כנר נוהג לנקד כל טקסט שהוא מקריא גם כדי להימנע מטעויות וגם כי ניקוד עברי יפה לעיניים. בסרט משחקים גם 4 שחקנים מבטיחים מ'בית צבי' ו"יורם לוינשטיין"

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד