הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

מכון דוידסון עולה בקמפיין "יש כתובת למדע"

26/02/2018
מכון דוידסון עולה בקמפיין  "יש כתובת למדע"

מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע יצא היום בקמפיין חדש "יש כתובת למדע" שישודר בערוצים השונים במסגרת 'זמן קהילה' ובדיגיטל ומטרתו לחשוף את העובדות מאחורי הידיעות והטענות 'המחקריות' או 'המדעיות' שמועברות לנו מידי יום ביומו בתקשורת, ברשתות החברתיות ועל ידי תוכן ממומן שאינו תמיד מבוסס או אמיתי. את הקמפיין יצר משרד הפרסום M&C סאצ׳י.

 

הקמפיין מבקש לשפוך אור על השימוש הציני במדע ובמחקרים שפעמים רבות מטעה את הציבור ויתרה מזאת, אף יוצר חשש אמיתי וזוכה לחשיפה תקשורתית רבה בשל הכותרות הצהובות הן בתקשורת הרחבה והן ברשתות החברתיות.

 

החזון של מכון דוידסון לחינוך מדעי הוא להנגיש מדע לכל, מתוך תפיסה שחברה שמבינה מדע, שחושבת מדע ושמונעת על ידי מדע היא חברה טובה יותר, מתקדמת יותר ומפותחת יותר מבחינה כלכלית תרבותית וטכנולוגית עם אזרחים יותר מודעים המקבלים החלטות על בסיס ראיות ונתונים. על בסיס חזון זה, פועל מכון דוידסון, להנגיש לציבור הרחב תוכן מהימן ומבוסס באמצעות האתר והאפליקציה ובאמצעות חיבור ושיתוף פעולה עם   גופי תקשורת מובילים הנותנים במה לתכנים.

 

ד"ר ליאת בן דוד, מנכ"לית מכון דוידסון לחינוך מדעי: " בעידן שבו כל סוגי המידע הם זמינים ונגישים לכולם, מכון דוידסון מנגיש מידע מדעי אמין, המבוסס על חשיבה ביקורתית, ממצאים, הוכחות, תצפיות וניסויים. אנחנו גאים לומר שלמדע אמנם אין גבולות – אבל יש לו כתובת".  

מתחילת הפעילות של אתר מכון דוידסון, עוסקים המדענים (שמשמשים גם ככותבי האתר) במחקרים, טענות ופרסומים שיש להטיל בהם ספק וזאת על מנת לחשוף את הקהל הרחב לתמונה הכוללת. רבים נוטים להשתמש במחקרים כהסבר לאמת מוחלטת, כאשר בפועל, המציאות מורכבת בהרבה.

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד