הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

המשרד לשוויון חברתי משיק קמפיין "רואים את הקולות"

20/12/2018
המשרד לשוויון חברתי משיק קמפיין  "רואים את הקולות"

במוצאי שבת הקרובה (22.12.2018) ישיק המשרד לשוויון חברתי קמפיין ציבורי נרחב לקידום השימוש באפליקציית "רואים את הקולות", אשר תאפשר תיעוד ביתי מצולם של אזרחים ותיקים יוצאי ארצות ערב ואיראן. את הקמפיין, אשר יהיה בטלוויזיה, אתרי החדשות, רשתות חברתיות ושלטי חוצות ברחבי הארץ, יוביל מספר הסיפורים יוסי אלפי. הקמפיין, שהופק באמצעות לפ"מ, יעלה תחילה בטלוויזיה, ובראשית השבוע הבא יעלה גם באינטרנט ובשלטי חוצות.

 

האפליקציה זמינה חינם בחנויות האפליקציות Store של Apple ו- Google Play   של Android. נציין, כי האפליקציה היא שלב נוסף של מיזם "רואים את הקולות" שיזמה השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל והקצתה לו 10 מיליון ₪ מתקציב המשרד לשוויון חברתי,  שבמסגרתו בשנתיים האחרונות גובים צוותי הפקה ותיעוד מקצועיים עדויות של סיפורי חיים מאזרחים ותיקים יוצאי ארצות ערב ואיראן. האפליקציה, הנוחה מאוד לשימוש ותפעול, תאפשר תיעוד המוני וביתי של יוצאי ארצות ערב ואיראן כאשר כל אדם יוכל לתעד, ובכך לכתוב את הפרק של יהדות ערב ואיראן שנפקד מקומו עד כה במשך כמעט שבעה עשורים מסיפור תולדות העם היהודי.

 

נדגיש כי, העדויות באפליקציה ייערכו באופן מונחה על בסיס תשע תחנות חיים – מידע כללי, סיפור המשפחה, החיים בארץ המוצא, חיי היום יום והקהילה, חיי הדת, ערכים וחוויות, סיפור ההגעה ארצה, שאלות ההעמקה ושפת האם. בכל שלב ושלב בתיעוד, האזרח הוותיק המתועד מספר את סיפורו כאשר מעבר לתחנות תהיינה שאלות הנחייה. תוצרי העדות יעברו תמלול ממוחשב, יועברו לבחינה ואישור של בית התפוצות ויועלו לאתר "רואים את הקולות". האתר יהווה מאגר תיעוד ראשון מסוגו בעולם, ויורכב מעדויות המצולמות על ידי צוותים מקצועיים וכמו גם מעדויות ממקור ראשון שיתועדו באפליקציה, ולצידם חומרים ארכיוניים פרי עבודתם של ארגונים ועמותות לתיעוד מורשת יהודי המזרח.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד