הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

עמותת זכרון מנחם ו- PANTENE עולים בקמפיין לאיסוף תרומות שיער

5/12/2019
נועה הורן. צילום: הדס עזריאלי
נועה הורן. צילום: הדס עזריאלי

צמה של עוצמה, הנו שם מבצע ההתרמה השנתי השביעי שייערך בישראל על ידי מותג טיפוח השיער PANTENE ובשיתוף עם עמותת זכרון מנחם הפועלת למען ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם.

 

גם השנה פועלות השותפות להעלאת המודעות לחשיבות תרומות השיער באורך 30 ס"מ לפחות וקוראות לבנות ובני ישראל, בני כל הגילאים, לתרום משיער ראשם למען פאות הניתנות חינם לחולות סרטן.  במהלך השבוע יעמדו לרשות התורמים 465 מספרות ברחבי הארץ כולה הפועלים בשיתוף עם עמותת זכרון מנחם שיעניקו את התספורת בחינם.

 

לרגל השנה השביעית של הקמפיין, זכרון מנחם משיקה את "ניידת של עוצמה" – ניידת גדולת מימדים  אשר נבנתה כמספרה יוקרתית למען תורמות שיער ולצורך הנגשת שירותי התאמה ותחזוק פאות של נשים וצעירות חולות סרטן. הניידת תיסע לאורכה ולרוחבה של ישראל ותאסוף תרומות באירועי שיער בערים, כפרים ויישובים ברחבי הארץ.

 

בישראל מתגלים מידי שנה כ-26,000 מקרי סרטן חדשים. אחוז הנשים והנערות החולות בסרטן השד בישראל הוא מהגבוהים בעולם: אחת משבע נשים (7.5) ישראליות מתמודדת עם המחלה ואחת מההתמודדויות הראשוניות של נשים אלה היא עם נשירת ואובדן השיער, כבר מהטיפול הכימותרפי הראשון. למעשה נגזר על הילדות, הנערות והנשים החולות בסרטן להתמודד מדי יום, לא רק עם המחלה עוצמה, אלא גם עם ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות של ההתקרחות ואובדן הנשיות.

 

יש להדגיש כי היענות הנשים הישראליות היא יוצאת דופן גם בהשוואה למדינות אחרות בהן נערך הקמפיין, כמו ארה"ב או ניו זילנד. מאז החל שיתוף הפעולה לפני שבע שנים עלתה כמות תרומות השיער במאות אחוזים, עלייה אשר אפשרה בשנה החולפת לראשונה להעניק פאת שיער טבעי לכל אישה המתמודדת עם מחלת הסרטן, בכל גיל וללא תמורה.

בשנת 2019 נשבר השיא של הקמפיין במספר התרומות שהגיעו לעמותה והשנה אנו מכוונים להגיע למספר רב יותר של תרומות איכותיות למען חולות סרטן בישראל.

 

המבצע במספרים: כאמור הודות להעלאת המודעות של עמותת זכרון מנחם והמותג PANTENEלנושא, גדלה כמות תרומות השיער פי 6.

 465מספרות השתתפו במבצע תרומת השיער והמשיכו לאורך כל השנה; 71 מוסדות חינוך (תיכונים/ מכללות ואוניברסיטאיות) קיימו אירועי התרמת שיער בשנה האחרונות;כ-5,200 תרומות שיער נאספו באירועים אלו; 811בנות מצווה תרמו בשנה האחרונה ו-278ילדים בני 3 שהסתפרו בפעם הראשונה (חלאקה); 87היה גילה של התורמת המבוגרת ביותר עד כה.


פאת שיער מורכבת בממוצע מכ-
7 תרומות שיער של 30 סנטימטרים לפחות ובעבור פאות שיער ארוכות (המבוקשות בקרב הצעירות) דרושות תרומות באורכים של 40 ואף 50 סנטימטרים. את השיער הבריא ממיינים לפי צבע, סוג שיער ואורך. שימו לב, קיימת חשיבות רבה לאיכות ובריאות השיער הנתרם.

 

לתרומות שיער ולקבלת פאה ניתן לפנות לעמותת זכרון מנחם 02-6400800 http://www.zichron.org
לרשימת המספרות המשתתפות במבצע: https://www.zichron.org/barbershop_h.php

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד