הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

"אין ספק שניסיון עיתונאי במיוחד במצבי משבר תורם רבות ליועצי תקשורת"

20/04/2009 14:40
הגדל

מחר, יום ג'  ב 21:00 בתוכנית "עובדה" וכן בתוכנית הבוקר של ערוץ 2 (קשת) ירואיין יועץ התקשורת יאיר כחל על חלקו בסיקור מרד האסירים הגדול של כלא 6, בתקופה בה שימש ככתב חדשות ערוץ 2.

 

באוגוסט 97' , במהלך יום שבת, אסירים בכלא 6 הצבאי שליד עתלית, יצרו קשר עם יאיר כחל, כתב חדשות ערוץ 2 בזמנו, והודיעו לו כי התבצרו באגף של הכלא וכי הם מחזיקים בשמונה סוהרים, כבני ערובה תחת איומי נשק . הצבא כלל לא ידע באותו היום שהאסירים התבצרו וכחל היה זה שהודיע לקצין משטרה צבאי ראשי על כך.

 

כחל היה בזמנו הכתב היחידי שהורשה להיכנס למתחם הכלא וזאת כחלק מדרישות האסירים. אחד מהאפיקים של האסירים המתבצרים במשא ומתן היה להוציא את מסריהם דרך התקשרות ולבטא את כעסם על היחס אליהם ועל מה שכינו "השפלה".

 

יאיר כחל, יועץ תקשורת: "האירוע בכלא 6 היה אחד משיאי הסיקור העיתונאי שלי, שהתרחש הודות לתקשורת נכונה שלי עם האסירים המתבצרים במשך יום שלם, במהלכו הם למדו לתת בי את אמונם. אין ספק שאירוע כמו זה הוא אחד מהאירועים שלימדו אותי על תקשורת ויעוץ תקשורתי, במיוחד לנוכח שלל הטעויות התקשורתיות של הצבא באותו אירוע, אשר ניסה להסתיר מהתקשורת במקום לשתף איתה פעולה בצורה מדודה ויזומה. אין ספק שניסיון עיתונאי במיוחד במצבי משבר תורם רבות למקצועיות של יועצי תקשורת".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד