הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

Watchitoo: רשת חברתית המאפשרת לקבוצות לבצע אינטראקציה מקוונת תוך צפייה ביחד בו-זמנית באותם קבצי תוכן

19/05/2009 15:00
הגדל

Watchitoo (www.watchitoo.com), הרשת החברתית הראשונה המאפשרת לקבוצות לבצע אינטראקציה מקוונת תוך צפייה ביחד בו-זמנית באותם קבצי תוכן, מושקת בגרסת בטא פרטית.

 

Watchitoo שפותחה בארה"ב ובישראל, מאפשרת גם עבודה על אותו תוכן באופן מסונכרן תוך צפייה האחד באחר בוועידת וידאו, כאשר התוכן יכול להיות סרט, תמונה, או כל מסמך אחר.

 

הטכנולוגיה של Watchitoo, עבורה הוגשה בקשת פטנט, עושה אותה לאתר האינטרנט הראשון והיחיד המאפשר למספר בלתי מוגבל של משתמשים לשתף ביניהם  מדיה חברתית תוך יכולת שיחה, תגובה ושיתוף רגשי.

 

" את ההשראה ליצירת Watchitoo קיבלתי אחרי שראיתי עד כמה בני מחובר למדיה חברתית מקוונת, וראיתי את ההזדמנות להתחבר אליו שם", אומר רוני צארום, מייסד ומנכ"ל של Watchitoo. "גיליתי כי כיום אין דרך יעילה המאפשרת  לתקשר בזמן אמת תוך שיתוף בתוכן או צפייה בו, ואפשר רק לבצע משימות  באופן נפרד.  

Watchitoo
מאפשרת לחברים, בני משפחה, ואפילו לאנשים חדשים איתם נוצר קשר, לשוחח בעוד הם צופים בווידאו או בתמונות, או מאזינים למוזיקה. עם Watchitoo אנו מקווים ליצור social collaboration – שת"פ חברתי, כאשר לראשונה יכולה קבוצת אנשים לשלוט על תוכן באופן אינטראקטיבי".

 

פלטפורמות שיתוף תוכן קיימות כיום,  מ- YouTube עד HuffingtonPost, מאפשרות למשתמשים לצפות בתוכן ולהגיב על תוכן, אך הדבר לא מתבצע בסביבת זמן אמת, בעוד רשתות חברתיות ומסרים מיידיים מאפשרים שיחות בזמן אמת, אך לא ניתן לעשות זאת תוך צפייה בתוכן משותף.

Watchitoo פועלת לצרף יחד כל פלטפורמות אלה  – אתרי תוכן, רשתות חברתיות ומסרים מיידיים – ויוצרת פורטל המאפשר למשתמשים למשוך תוכן מתוך אתרי שיתוף תכנים, וכן להעלות  תוכן משלהם, לצפות בו בעת ובעונה אחת, לבנות רשת חברתית סביב התוכן, ולהיות מעורבים בשיחה בזמן אמת עם משתמשים אחרים. האינטראקציה בזמן אמת מתבצעת בצורה של  מסרים מיידיים ווידאו  צ'אט, מה שמוסיף לחוויה  רמה נוספת של התאמה אישית ואינטימיות.

 

"Watchitoo היא הצעד הטבעי הבא בהתפתחות של פלטפורמות מדיה חברתית", אומר רוני צארום. "היא לוקחת את השימושים הפופולאריים ביותר של האינטרנט ומשלבת אותם, מאפשרת שיתוף בזמן אמת בין אנשים, ומקדמת  את החוויה של להיות ביחד ולהיות מקוון".

 

פלטפורמת Watchitoo אידיאלית עבור מספר סיטואציות, כולל חברים המשתפים ביניהם קבצי מוזיקה, בני משפחה החולקים ביניהם תמונות משפחתיות, או אפילו מורים החולקים ביניהם מסמכים. היא מספקת שיתוף פעולה בזמן אמת, שהינו הדבר הטוב ביותר הבא לשיתוף באופן אישי.

 

בנוסף, למשתמשים יש שליטה מלאה על הפרופילים שלהם, אותם ניתן ליצור ללא תשלום באתר. עם הכניסה יוצרים משתמשים דמות אישית (avatar), מחפשים ומוסיפים חברים, משאירים הודעות סטאטוס ומסרים מיידיים אחד לאחר, ומשוחחים בווידאו על-ידי השארת תמונת דמותם לחברים בחלון וידאו צ'אט, וכמובן מחפשים תכנים קיימים או מעלים תכנים משלהם ליצירת "מצגת" (show).

 

מצגת ב- Watchitoo יכולה להיות מוגדרת כמצגת ציבורית הזמינה לכל אחד לצפייה, או מצגת פרטית הזמינה רק דרך הזמנה פרטית.

משתמשים יכולים ליצור עד ארבע מצגות, ובתוך כל מצגת לטעון עד 100 תמונות או קטעי וידאו. אחרי שמשתמש יוצר מצגת, הוא יכול לבחור לחלוק אותה עם הציבור הרחב או להזמין חברים לצפות בה. חברים אלה אינם צריכים להיות משתמשי Watchitoo, והם גם אינם צריכים להירשם כדי לצפות במצגת. הם פשוט מקליקים על קישור ונכנסים ישירות לתוכן המשותף, בלי להירשם (עם זאת, כדי להיכנס לעומק האתר, הם יצטרכו להירשם). כאשר למצגת יש קבוצה של משתמשים, יכול מנהיג הקבוצה להתחיל במצגת, וכולם יכולים לצפות בה יחדיו ולחלוק ביניהם תגובות והערות באופן חי.

 

הטכנולוגיה של Watchitoo, עבורה הוגשה בקשת פטנט, מתגברת על מגבלות הזמן והשטח שקיימות כיום באינטרנט על-ידי אירוח כל התכנים בשרת עצמאי. המשמעות היא שכל משתמש, בלי חשיבות לדרך הקישור שלו או למשאבים זמינים, יכול להשתתף בצפייה בתוכן ובאינטראקציה בלי ההפרעה של דילוגים (skipping) או אגירת תוכן (buffering).

 

החל מהיום יכולים משתמשי בטא פרטיים לבקר באתר האינטרנט של Watchitoo להוספת התכנים המועדפים עליהם וליצירת מצגות משלהם. Watchitoo מתכננת להשיק אתר ציבורי ביוני 2009. למידע נוסף, בקרו ב- www.watchitoo.com.

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד