הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

"שקט, חופרים": ערוץ 98 בספיישל שידורים לנוער

21/05/2009 12:05
ערוץ 98 (מס' 25 למנויים האנלוגיים של HOT) – מקדיש יום שידורים מיוחד לנוער תחת הכותרת "שקט, חופרים". ספיישל הנוער יתקיים ב-4 ביוני ויכלול סרטים שיצרו והפיקו בני נוער על בני נוער וכן תוכניות אולפן העוסקות בעולמו של הדור הצעיר,  שבהן משולבות כתבות מצולמות פרי יצירתם של הצעירים. את הספיישל ינחה התסריטאי וכוכב ערוץ הילדים קובי מחט. במקביל לערוץ הטלוויזיוני ישודר יום השידורים גם באתר וואלה!
תוכניות האולפן, שעליהם שקדו בני הנוער בהדרכת עודד בז'ו, מדריך המגזינים הקהילתיים באיזור תל-אביב, יעסקו בנושאים מגוונים, ביניהם אלימות בבתי הספר ועבודת נוער. לטיפול מעמיק זוכה גם האובססיה של בני הנוער לפרסום ולתהילה. הזמרים והיוצרים חיים צינוביץ ומאיה רוטמן ודמויות נוספות מעולם הבידור ינסו יחד עם בני הנוער להבין מה מקור התופעה ולאן היא מובילה.

 

בשעות הערב המאוחרות של יום השידורים תשודר רצועה של סרטים קצרים, פרי יצירתם של תלמידים במגמות טלוויזיה וקולנוע. הסרטים עוסקים, בין השאר, בזהות מינית, בחיפוש אחר אהבה ובנושאים מעולם הפנטזיה. בין לבין ישודרו במהלך היום כתבות על בני נוער  שהפיקו צוותי יוצרים מתנדבים הפועלים במסגרת התוכניות הקבועות המשודרות בערוץ.

 

רונית סלניקיו, יועצת התוכן של ערוץ 98 והעורכת האחראית של הספיישל: "בני הנוער הצליחו להפתיע אותנו בגישה הרצינית והמקצועית שהפגינו בכל מישורי העשייה. החל בעומק התחקירים לתוכניות האולפן ועד רמתם הגבוהה של הסרטים שיצרו". גם עורך הווידיאו אורן שמאי, שהפיק את סרטוני הפרומו לספיישל, מלא תשבוחות על היוצרים הצעירים: "כשראיתי את הסרטים נדהמתי -  תסריטים בוגרים, צילומים מדויקים ומלוטשים, עריכה מוקפדת. ממש להתגאות".

 

זזי שביט, מנהלת התוכניות של הערוץ: "ספיישל הנוער הוא הזדמנות מצוינת לציבור להיחשף ליצירה הטלוויזיונית המרתקת של המגזינים שמפיקים בני הנוער לאורך כל השנה. 'אחלה', 'סבבה'  ו'יאללה בלגן' הם בהחלט ביטויים שמשקפים את הסרטים ותוכניות האולפן שלהם, המתאפיינים בגישה רעננה, חופשית מכבלים, כלפי הכללים של עשייה טלוויזיונית מסורתית".

 

לנוכח יבול הסרטים הרב והרמה הגבוהה החליטה הנהלת "מכאן", החברה המפעילה את ערוץ 98, להרחיב את ספיישל הנוער ולהקדיש רצועת שידורים יומית מיוחדת לנוער במשך כל השבוע שבין 31 במאי ל-4 ביוני. דרור כהן, מנכ"ל "מכאן":  "כעת אף נשקלת האפשרות לייחד לנוער רצועה שבועית קבועה בלוח השידורים של הערוץ".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד