הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

"מי שצופים בסרטים דרך האינטרנט משפיעים על תוכן הסרטים"

16/11/2011
הגדל

"העולם הדיגיטלי משפיע כיום גם על תכנים של סרטים," כך אמרה בטינה שריק, סגנית נשיא בכירה לשיווק ואסטרטגיה דיגיטלית ב-20th century FOX, במסגרת כנס "סלקום מדיה" שמתקיים בתל-אביב. לדבריה, יוצרי הסרטים ויוצרי תכני האינטרנט שעוסקים בסרטים צריכים היום להתאים את התכנים לעולם החדש. לכן "כדאי שבכל ארגון יהיה אדם שתפקידו לטפל בהתאמה של התוכן לעולם הדיגיטלי המשתנה."

"בשנת 1977, כשיצא הסרט הראשון של 'מלחמת הכוכבים', שמענו על זה לראשונה משדרן הרדיו," סיפרה שריק. "כיום, כשאנחנו משיקים את סדרת הסרטים במהדורת תלת-ממד, אני מתייעצת עם בני בן השמונה איך לפרסם את הסרט."

לדבריה, כדי למשוך את הילדים של היום ללכת לקולנוע צריך להתמודד עם הרבה משתנים חדשים. "אנשים רבים רואים בימינו את הסרטים דרך האינטרנט ולכן צריך להתאים את התוכן של הסרט ואת אופן הצגתו לדור הצעיר," הוסיפה.

שריק ציינה כי כיום ניתן לקבל משוב מן הצופים דרך האינטרנט, מה שמשפיע בצורה משמעותית על הדרך שבה יוצגו סרטים בעתיד. היא סיפרה כי המסקנות הללו יושמו לראשונה בסרט 'אוואטר': "הבאנו שני מומחים לסרטי יוטיוב, נתנו להם מצלמה והם הפיקו סרט מקצועי על מה שקרה בהצגת הבכורה. הסרט הביא הרבה צופים לאולמות, שלא לדבר על צופים שראו את הסרט דרך האינטרנט."

"היום," הוסיפה, "אנחנו עושים זאת עבור כל סרט, אפילו לסרטי ילדים. אנחנו נותנים לילדים להשפיע על בחירת הקולות שידבבו את הסרט ובקרוב נציג להם גם את המוצר המוגמר. אין ספק שלעולם הדיגיטלי יש השפעה חזקה על עולם הקולנוע והטלוויזיה והתאמת התוכן תשפיע על עתיד שתי המדיות."

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד