הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

רזי ברקאי זכה בפרס השדרן המצטיין בכנס אילת לעיתונות

7/12/2011

רזי ברקאי, מוותיקי השדרנים בישראל, זכה הערב, שלישי, באות הוקרה מיוחד על תוכניתו "מה בוער" בגלי צה"ל. ברקאי קיבל את הפרס מטעם אגודת העיתונאים בתל אביב במסגרת כנס אילת לעיתונות 2011. לצד ברקאי, הוענקו פרסי רדיו לתוכניות מובילות. הפרסים הוענקו בערב חגיגי, בהנחיית תמר איש-שלום, בנוכחות שר התקשורת משה כחלון ובהשתתפות מאות עיתונאים, אנשי תקשורת ומובילי דעת קהל.

 

שר התקשורת משה כחלון פתח את הערב בהתייחסו למשבר בשוק התקשורת: "כל אמצעי התקשורת בארץ ובעולם נמצאים היום במשבר, אך אסור לנו להחשיך מסך במדינת ישראל. צריך לעשות הכל כדי שערוץ 10 ימשיך לפעול. ערוצים 10 ו-2 הם מקור הבידור היחידי של אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם להגיע להבימה ולקאמרי ולא מחוברים לכבלים וללווין. זה אמצעי בידור יחידי עבורם ואוי ואבוי לנו אם נמנע מהם אפשרות לצפות בטלוויזיה. לגבי תחום הרדיו- אין טעם לשלם תמלוגים ואני בעד להוריד זאת. אם זה תלוי בי, האגרות תדרים והתמלוגים יבוטלו ב2012".

 

פרס הוקרה לשדרן מצטיין הוענק לרזי ברקאי מגלי צה"ל. "מה בוער" היא אחת מתוכניות האקטואליה המובילות בישראל, המשודרת בגלי צה"ל מאז 1995. התוכנית עוסקת בנושאים "בוערים" מנקודות מבט מקוריות ומחדשות.

 

פרס לתוכנית האקטואליה הטובה ביותר ניתן  ל"מדברים ברדיו", תכנית האקטואליה היומית של רדיו קול רגע FM96.

מדובר במשדר יומי המרכז את הסיפורים העיתונאיים של מהדורות החדשות והיומנים פרי עבודתה של מחלקת החדשות של הרדיו. התוכנית מקפידה להיות קרובה לעשייה הפוליטית בערים, במועצות המקומיות והאזוריות. התוכנית מוגשת על ידי חיים הכט, אביטל גונן ועמי כברי.

 

פרס תוכנית המלל הטובה ביותר שאינה אקטואליה ניתן ל"מייבשים את הביצה" ברדיוFM 102  בהנחיית שרון כידון ושי גולדן.

התוכנית עוסקת בעיקר בנושאי תקשורת הקשורים בענייני השעה והתרחשויות בחברה הישראלית בתחומי הפוליטיקה, חברה, כלכלה, בטחון ועוד. התוכנית חושפת את המנגנון שמניע את תהליכי קבלת החלטות בתקשורת, ומייצרת מבט פנורמי רחב על התקשורת כחוויית חיים, כאמצעי הבעה תרבותי ופוליטי ובעיקר על השיח הישראלי ועל הנרטיבים המקומיים.

 

פרס תוכנית המוזיקה הטובה ביותר הוענק ל"דואט" בהנחיית יורם סוויסה ברדיו דרום. בעקבות הצלחת התכנית הותיקה "בחצי היורם", נולדה התכנית "דואט", בה יורם סוויסה מארח את מיטב האמנים מהשורה הראשונה לשיחה אישית במיוחד בה נפתחו האמנים בפניו וגילו לו סודות כמוסים ביותר שהגיעו לאוזני המאזינים.

 

פרס על הפרויקט המיוחד ברדיו הוענק לתוכנית "קול השלום- מפליגים בזמן" של רדיוס FM100, בהגשת טים שפרד, גיל קציר, ומייק ברנד. רדיוס 100FM  הצליח לשחזר את ימי תהילתה של התחנה שהחלה את שידוריה בשנת 1973 בראשותו של אייבי נתן והתפרסה על פני שני עשורים, בהם שינתה מן הקצה אל הקצה את תרבות השידורים הרדיופוניים בארץ, עד להטבעתה מול חופי אשדוד בשנת 1993.

 

אות הוקרה ניתן לרדיו אקו FM99 על פעילות מיוחדת למען הקהילה ועל המאמץ המושקע על ידי התחנה להעלות לסדר היום את תחום הסביבה ושמירתה. הפעילות הירוקה ברדיו כוללת תכניות כגון: מגזין הסביבה "אקו לייף", מבזקי חדשות ירוקות, טיפים ירוקים, חגי ישראל ומועדים ירוקים, אימוץ ושמירה על זכויות בעלי חיים, מבזקי טיולים ואירועים ירוקים.

 

במסגרת הערב, העניקה הרשות השנייה את פרס פרימור לתחקיר עיתונאי בנושא חברתי ע"ש חברת המועצה רחל פרימור ז"ל. שלושה פרסים ואות הערכה הוענקו ע"י נציגי הרשות: הפרס הראשון הוענק לעיתונאיות הילה אלרואי ורעות מישור על סדרת הכתבות "קריסת מערכות". הכתבות שודרו במהלך השנה במהדורה המרכזית של חדשות 10 והתייחסו לבעיות המערכת הרפואית הציבורית בישראל. מ"מ מנכ"ל ערוץ 10, אורי רוזן, קיבל בשמן את הפרס "זכינו בפרס בשנים קודמות ואני מקווה שנמשיך לזכות בפרס בכל שנה, אבל לא בטוח שכך יהיה. זו היתה החלטה מודעת להעמיק בנושאים שחשוב לשים אותם על סדר היום והשקענו כספים רבים. בחודש שעבר נאלצתי לסגור את מחלקת הפיתוח בצער רב והעברנו את כל התקציב לטובת מעבר משרדי הערוץ לנווה אילן כפי שדורשים מאיתנו. זו חלק מהתוכנית לחיזוק נווה אילן, בירת ישראל".

הפרס השני הוענק לסרט התעודה "תיכון ההזדמנות האחרונה" של בן שני.

הפרס השלישי הוענק לרדיו קול הים האדום על "להדביק לכל ילד חלום"- תחקיר בנושא עלויות חוגים לילדים.

אות הערכה ניתן למוטי פרנסיס ורדיו ירושלים על מיזם משותף עם עמותת "צמיד" לבעלי צרכים מיוחדים.

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד