הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

תחרות העיתונאי המעצבן ביותר

13/05/2012
האגודה לזכות הציבור לדעת משיקה היום את תחרות העיתונאי המעצבן ביותר בטלויזיה. גולשי האגודה מתבקשים השנה לבחור את המועמד שעצבן אותם ביותר, מבין שבעה: אמנון אברמוביץ', יונית לוי, אור הלר, ירון לונדון, אמנון לוי, עודד שחר ואילנה דיין. שבעת המועמדים נבחרו מבין עשרות שהוצעו על ידי מאות גולשים לעמותת "לדעת".

התחרות מתקיימת השנה זו הפעם השנייה. בשנה שעברה התקיימה התחרות בין עיתונאי רדיו, בה זכה רזי ברקאי. הזוכה בתחרות יקבל זר פרחים ותעודה, ויוזמן לדבר באסיפה השנתית של "לדעת" שתתקיים בראשית חודש יוני.

יו"ר האגודה, פרופ' אלי פולק: "מזה שנים "לדעת" מחלקת פרסים לעיתונאים איכותיים, בעלי חוש ביקורת מפותח המשרתים את המטרה הכללית של ביקורת התקשורת. בשנה שעברה החלטנו לתת ביטוי מסוים גם לכעס ותחושת האכזבה מהתקשורת, איתה אנחנו מתמודדים יום יום בתלונות שאנו מקבלים מהציבור. התחרות של השנה שעברה הייתה הצלחה גדולה ואנחנו פותחים אותה גם השנה. אני מקווה ש"הזוכה" בתחרות השנה יפנים את הביקורת נגדו, וייאפשר לנו להעניק לו את פרס ביקורת התקשורת".

מ"מ מנכ"ל "לדעת", זיו מאור: "התחרות הזו אמנם משעשעת ומחויכת אבל היא גם מעבירה מסר חשוב: העיתונאים יושבים במגדל השן ומתעלמים בכוונה מהביקורת הציבורית הרבה כלפי הכשלים המקצועיים שהם מבצעים. התחרות הזו אומרת למי שיזכה בה, ובעצם לכל שבעת המועמדים, שהגיע הזמן להתיישר. הציבור לא מאמין לכם, לא אוהב אתכם, ולמרות מעמדכם הרם - גם אתם נתונים לביקורת מהסוג שהתקשורת משמיעה כל הזמן על אחרים".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד