הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

הוכרזו הזוכים בפרס הישראלי לביקורת התקשורת

28/01/2013

"פרס ביקורת התקשורת ע"ש אברמוביץ לשנת 2013 - התשע"ג"יוענק זו השנה ה-13, לשני אישים או גופים שתרמו בשנה האחרונה תרומה משמעותית לביקורת התקשורת בישראל.

על זכייתו של כתב העת המקוון "העין השביעית" החליטה וועדת השיפוט בראשות השגריר לשעבר עו"ד ד"ר מאיר רוזן- נשיא האגודה, המשורר ארז ביטון, השגריר לשעבר זלמן שובל, ד"ר דליה זליקוביץ, ד"ר מור אלטשולר, אלוף במיל. אורן שחור ופרופ' אלי פולק -יו"ר האגודה.

בנימוקי הבחירה מציינת ועדת השיפוט כי: " "העין השביעית", מיסודו של "המכון הישראלי לדמוקרטיה", חותר להיות הבימה שעליה מנהלת התקשורת הישראלית שיח עם עצמה על עצמה ולשקף את דמותה ללא משוא פנים.

אתר האינטרנט, גלגולו המקוון של כתב העת, מציע דיווחים שוטפים, סקירה יומיומית של העיתונות הישראלית, מאמרי פרשנות, ניתוח ודעה לכל המתרחש בעולם התקשורת, במיוחד בארץ, אך גם מעבר לים.

הנושאים המטופלים ב"עין השביעית" הינם מגוונים ומקיפים ולעיתים כאלו אשר אינם זוכים להתייחסות ביקורתית מספקת כגון עיתונות המדע והספורט. בהיותו כתב עת עצמאי, מעניק"העין השביעית" בית לכתיבה ביקורתית אשר לעיתים לא יכולה להתפרסם בבימה אחרת. גילויים ותחקירים שהתפרסמו לאורך השנים שימשו לא פעם כגורם לחץ והביאו להישגים של ממש. על כל האמור לעיל נבחר על ידינו "העין השביעית" כזוכה בפרס לשנת התשע"ג".

גם השנה ניתנה הזדמנות לקהל לבחור מועמד אחד מתוך השניים, שיזכו בפרס ביקורת התקשורת. באגודה מסבירים כי הם רואים חשיבות בכך שציבור צרכני התקשורת מביע באופן ממשי את דעתו ובוחר במי שלדעתו ראוי לקבל את הפרס.

הגב' חני לוז זכתה במרב הקולות ובהפרש ניכר משאר המועמדים.

הגב' חני לוז מקדישה מזה שנים רבות את מיטב מרצה וזמנה לעשייה בתחום ביקורת התקשורת ומשתתפת בדיוני וועדות הכנסת לקידום חקיקה ושינוי פני התקשורת בישראל.

לפני 6 שנים ייסדה חני את תדמי"ת - המרכז לתגבור הדמוקרטיה במדיה הישראלית, מיסודו של הפורום המשפטי למען ארץ ישראל. מרכז תדמי"ת עוסק במעקב תקשורת, בשמירת זכויות הפרט והכלל מול כלי התקשורת, ובפעילות לקידום מדיניות "שמיים פתוחים" בתקשורת האלקטרונית הישראלית.

במסגרת פעילות המרכז מתבצע, בין היתר, מעקב אחר תחנת גלי צה"ל, ומהווה מאגר חשוב וייחודי להתבטאויות חד-צדדיות ומגמתיות בגל"צ. כמו כן, מנהלת חני דף פייסבוק "אין עניין לציבור - מה שהתקשורת הסתירה ממך" בו היא מפרסמת ידיעות תקשורתיות שאינן מגיעות למדיה המרכזית ומעלה לכותרות את הקורה ביהודה ושומרון. לחני פינת ביקורת תקשורת בתחנת הרדיו "גלי ישראל" בכל יום שישי וכן אייטם שבועי במדור"מיקרוסקופ" שבעיתון "בשבע" מזה כ-4 שנים. בעבר כתבה חני טור ביקורת תקשורת בעיתונים "הצופה" ו"מקור ראשון".

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד