הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

PUBIT - פלטפורמה חדשנית מציגה לראשונה את תעשיית המוסיקה המקוונת בישראל

19/05/2013

תעשיית המוסיקה ידועה כמבצר אליו רק מעטים זוכים לפרוץ מבעד לחומות. כאן 'פאביט' נכנסת לתמונה ומחברת בין עולם האופליין והאונליין לשינוי כללי המשחק. 'פאביט' מציגה את המערכת המקוונת הראשונה והיחידה מסוגה בישראל המגדירה מחדש את תעשיית המוסיקה המקומית ומנגישה את המשחק לכולם!

 

"פאביט" הינה פלטפורמה אינטרנטית אשר מחברת בין יוצרים, כותבים ומלחינים, בעלי ניסיון או צעירים, לבין כל אותם הגופים הרלוונטיים למימוש כישרונם: זמרים מבצעים, חברות תקליטים, מנהלים וחברות הפקה. 'פאביט' עובדת בשיתוף עם חברות התקליטים המובילות בישראל, חברות ההפקה, משרדי הפרסום, ערוצי הטלוויזיה, מנהלי האומנים והזמרים המבצעים עצמם וכך ניזונה במידע ממקור ראשון.

 

'פאביט' הוקמה השנה ע"י שלושה יזמים; עופר חיימוביץ, שרונה נומדר קייקוב וסהר חגי, אשר חשו בחסרונה של מערכת אינטרנטית אשר תספק מענה ליוצרים, למוסיקאים ולזמרים בישראל. אחרי תהליך ארוך של פיתוח הנוסחה המדויקת הם השיקו את 'פאביט', מערכת מקוונת יחידה מסוגה בישראל המשדרגת משמעותית את התעשייה המקומית. מנהלי המערכת מייצגים כל אחד בדרכו את מהות פאביט וקהל היעד שלה.

 

שרונה נומדר קייקוב (מפיקה ומנהלת אומנים): במהלך שנותיה הרבות בתעשיית המוסיקה חוותה שרונה את תהליך חיפוש החומרים הקדחתני על בשרה. כמי שייצגה אומנים היא מצאה את עצמה לא פעם במרדף אחר הלהיט הבא, תהליך ארוך ומייגע של חיפוש יוצרים רעננים, מנגינות חדשות וטקסטים מרתקים. עמיתיה של שרונה למקצוע מכירים את התחושות ועם השקת 'פאביט' נסחפו אחריה למיזם החדש והמיוחד אשר אוסף עבורם את החומרים הרלוונטיים ביותר.

 

סהר חגי (כותב בתעשיית המוסיקה המקומית): סהר מייצג אוכלוסייה שעל פניה לא זקוקה לממשק מסוג זה, שמו הולך לפניו וביכולתו להעביר חומרים לזמרים מובילים. אך למרות זאת, מערכת המספקת מידע מקיף ומפורט על החיפושים הרלוונטיים בתעשייה בכל רגע נתון הינה מצרך הכרחי גם עבור יוצרים בעלי ניסיון. במקום שאומנים "ישלחו את לחמם על פני המים" בתקווה לטוב, המערכת הופכת את היצירה והשליחה לממוקדת יותר ומגדילה את סיכויי היצירה לשרוד את הסינונים הרבים בתהליך איסוף החומרים.

 

עופר חיימוביץ' (יזם בתחום האינטרנט ויוצר בתחילת דרכו): השילוב המופלא בין הידע הנרחב של עופר בעולם הווירטואלי ואהבתו הרבה למוסיקה הוו חלק בלתי נפרד בהגשת חזון פאביט. השילוב המנצח בין עולם ווירטואלי קל ונח לשימוש המגיע עד הבית והיצירה הבלתי פוסקת מתארים את עופר ואת האתר עצמו. עופר חווה על בשרו את הרצון להעביר את יצירותיו אל אמנים מבצעים בכירים אך הדרך תמיד נראתה מסורבלת ומעייפת ולעיתים כמעט בלתי אפשרית. פאביט מייצגת עבורו ועבור קבוצת האנשים המוכשרים אותם הוא מייצג מקפצה אל תעשיית המוסיקה.

 

חברי 'פאביט' באתר pubit.co.il ייחשפו למאגר נתונים רחב ועדכני ובו כל התוכן הדרוש להם בחיפוש אחר הבית החם ליצירה שלהם. מי הם אותם זמרים מבצעים המחפשים ברגעים אלו שירים, בריף על פרסומת חדשה אשר מחפשים עבורה שיר מקורי, סדרה חדשה שעולה לאוויר בקרוב ומפיקיה מחפשים את שיר הנושא ועוד אין ספור הזדמנויות למימוש כישרונם. כל הזדמנות ברורה ומפורטת עד הפרט הקטן ביותר עם מערכת אינדקס חכמה. למשל: חיפוש לפי ז'אנר מוסיקלי, בלדה מרגשת, שיר קצבי וסוחף, דד ליין ועד איש קשר להגשה.

 

בנוסף למאגר המידע השוטף, 'פאביט' מעמידה ברשות חבריה מערכת הפצה מתקדמת בעזרתה יוכלו להעביר את יצירותיהם ישירות אל האומן המבצע בתהליך מקוון פשוט ונוח לשימוש. לאחר תהליך השליחה 'פאביט' ממשיכה ללוות ולעדכן את היוצר במתרחש עם יצירתו ומעבירה אליו חוות דעת מאותו גוף מקצועי אליו נשלחה היצירה. 'פאביט' מתחייבת לתשובה קונקרטית ליוצר עד 30 ימי עסקים מרגע שליחת היצירה דבר אשר מאפשר מענה חסר תקדים לכל אותם יוצרים אשר במהלך השנים שלוחים את לחם על פני המים וממתינים לתשובה אשר לרב לא מגיעה.

 

החזון של מקימי 'פאביט': "לרענן את תעשיית המוסיקה, להוליד שירים חדשים, יוצרים חדשים ושיתופי פעולה מעניינים, להפרות את היוצרים, לספק את הזמרים ולהנעים את אוזניהם של המאזינים.  מטרתה של 'פאביט' היא להפוך את תהליך איסוף החומרים לנוח ונעים עבור כל הצדדים בתהליך זה. אנו בטוחים כי הארץ מלאה ביוצרים שעדין לא נתנה להם ההזדמנות ואנו יודעים כי מנהלי חברות התקליטים, המנהלים העצמאיים, חברות ההפקה והזמרים המבצעים צמאים לחומרים חדשים ומרגשים. אנו מאמינים כי 'פאביט' יכולה להביא לשינוי מהותי בשיטה בה תהליך איסוף החומרים מתבצע וכך תקבל המוסיקה הישראלית את הגיוון המגיע לה."

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד