הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

ניב רסקין, אבי רצון, שוש פורמן ודידי הררי בין הזוכים בפרסי הרדיו

19/11/2014
ניב רסקין, אבי רצון, שוש פורמן ודידי הררי בין הזוכים בפרסי הרדיו

אגודת העיתונאים ת"א העניקה הערב את פרסי הרדיו בכנס אילת לעיתונות 2014 לדידי הררי, טוני פיין, רועי כ"ץ, ניב רסקין, אבי רצון, דולב נישליס ומושיקו פולטקה, לרדיו דרום ולרדיו קול רגע. הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו העניקה את פרס פרימור לדורון צברי ואילן שיזף על התחקיר "שבעת מדורי הגיהינום של הדיור הציבורי" ששודר ב"המערכת" ב"רשת", ולשי גל מ"חדשות 2" על התחקיר "למה חיילים מרוויחים 352 שקלים?" ששודר ב"אולפן שישי".

שוש פורמן, עורכת התוכנית המצליחה "הכול דיבורים" ברשת ב', זכתה הערב בפרס מפעל חיים מטעם אגודת העיתונאים תל אביב . הפרס הוענק לה במסגרת כנס אילת לעיתונות 2014. "בזכות צוות התוכנית הצלחנו להשיט את הספינה לחוף מבטחים גם בימים סוערים. תפקידנו לעשות עבודה עיתונאית ללא מורא וללא משוא פנים. תודה לחברי ועדת הפרס ששמו את הזרקור על מי שעובד מאחורי הקלעים" אמרה פורמן בעת קבלת הפרס.

פורמן, זכתה בפרס מפעל חיים בעבור עשרות שנים של עבודה עיתונאית מקצועית ואמיצה. שלי יחימוביץ', גבי גזית, ירון דקל, שלום קיטל ורזי ברקאי הם רק חלק ממגישי התוכנית שעבדו עימה לאורך השנים. פורמן, ממייסדות התוכנית "הכל דיבורים", היא בעלת הבנה עמוקה בפוליטיקה הישראלית ויודעת לאתר סיפור עיתונאי ובעזרתו לקבוע את סדר היום התקשורתי במדינת ישראל בצורה מקצועית.

 במסגרת הערב, הוענקו שמונה פרסים לתוכניות הרדיו המובילות בישראל: פרס שדר הרדיו המצטיין הוענק לדידי הררי המנחה את התוכנית "דידי לוקאלי" ברדיו ללא הפסקה. פרס הרדיו לתוכנית המלל שאינה אקטואליה הוענק ל"תעודת עיתונאי" עם רועי כ"ץ, רדיו תל אביב. שתי תוכניות זכו בפרס תוכנית האקטואליה: "נכון להבוקר" עם ניב רסקין, גלי צה"ל ו"רצון חופשי" עם אבי רצון, רדיו ירושלים. את פרס תוכנית המוזיקה חלקו שתי תוכניות; "באויר" עם טוני פיין, רשת ג', ו"MEGAMIX" עם דולב נישליס ומושיקו פולטקה, רדיו חיפה.

פרס פרויקט הרדיו הוענק לרדיו דרום בעבור "רדיו במלחמה" ולרדיו קול רגע בעבור "צבע גלילי".

לוועדת הרדיו, שבראשה עומד אמנון נדב, הוגשו כ-30 מועמדויות מתחנות הרדיו המובילות במדינה, ומתוכם נבחרו 8 תוכניות שזכו בקטגוריות שונות.

במהלך הערב, הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו העניקה זו השנה השישית את פרס פרימור ע"ש חברת המועצה רחל פרימור ז"ל. הפרס מוענק על תחקיר או כתבה עיתונאיים בנושאים חברתיים בשידורי הטלוויזיה המסחריים.

הפרס במקום הראשון הוענק לדורון צברי ואילן שיזף על התחקיר "שבעת מדורי הגיהינום של הדיור הציבורי" ששודר ב"רשת" בתוכנית "המערכת" של מיקי חיימוביץ- לדברי ועדת הפרס, "התחקיר העלה לסדר היום התקשורתי את הפקרת הדיור הציבורי בישראל וחשף את הפערים הגדולים במלאי הדיור הציבורי בארץ, שהולך וקטן מול מדינות המערב. הוועדה ציינה כי מדובר בתחקיר מעמיק, רחב ויסודי אשר חשף את מימדי האסון החברתי תוך העמקה בהקשר, בסיבות ובתהליכים שהובילו אליו. לצד הסיפורים האנושיים המרגשים, סיפק הסרט עדויות כואבות ומבוססות באשר לטיפול באוכלוסייה חלשה וחסרת אונים. בעקבות פרסום התחקיר, עלה הנושא לסדר היום הציבורי וחזר לשולחן המחוקקים. חשיפת התחקיר שימשה פה לאוכלוסייה מוחלשת בחברה הישראלית ובכך חשיבותו."

הפרס במקום השני הוענק לשי גל מ"חדשות 2" על התחקיר "למה חיילים מרוויחים 352 שקלים?" ששודר ב"אולפן שישי"- לדברי ועדת הפרס, "התחקיר חשף את היקף המצוקה והעוני בקרב חיילי צה"ל, חלקם לוחמים, אשר מתקשים להתקיים עם המשכורת הצבאית. הצורך בהישרדות מוביל לעריקות לשם עבודה ובסופו של  דבר לבתי הכלא הצבאיים. התחקיר חשף  את המסמך הצה״לי על פיו נקבע שכר משרתי החובה  בשנת 1986 , כאשר העדכון האחרון של המשכורת היה לפני 27 שנים. התחקיר הקיף את הבעיה, עורר דיון ציבורי וזכה להתייחסות הכנסת. השכר עודכן ב  21%, והנושא יעלה שוב לדיון בוועדות בכנסת . כמו כן , הוגשה עתירה לבג"ץ עליה אמורה המדינה להשיב עד סוף השנה.״

 בוועדת הפרס חברים: השופט בדימוס גבריאל שטרסמן, יו"ר הוועדה; פרופ' עמית שכטר- נציג ציבור בוועדה, רו"ח אבי פרומרמן, נציג המשפחה; יוסי בר-מוחא, מנכ"ל אגודת העיתונאים בתל אביב, דר' מיכל שפירא, חברת מועצת הרשות השנייה, ומיטל שגב, דוברת הרשות השנייה.

 פרס הרדיו לתוכנית המלל שאינה אקטואליה – "תעודת עיתונאי" עם רועי כ"ץ, רדיו תל אביב:

התוכנית, המוגשת על ידי העיתונאי רועי כ"ץ, עוסקת בתיעוד הסיפורים האישיים והמקצועיים של בכירי העיתונאים הפועלים בישראל. בכל תוכנית מתארח עיתונאי המספר על עבודתו במהלך השנים. בין אורחי התוכנית: חיים יבין, יעקב אחימאיר, דן שילון ועוד.

 פרס הרדיו לתוכנית האקטואליה– "רצון חופשי" עם אבי רצון, רדיו ירושלים:

התוכנית עוסקת בקשת עיתונאית רחבה בנושאי פוליטיקה, כלכלה, ספורט ועוד. בתוכנית מרואיינים אנשי תקשורת, פוליטיקאים ושרים, ומומחים בכל התחומים, ובשילוב מקורי וייחודי של העלאת מאזינים לשידור שמתקשרים להגיב על הנושאים. אבי רצון, עיתונאי ותיק, מוביל את התוכנית בהצלחה רבה ב-5 השנים האחרונות.

 פרס הרדיו לתוכנית האקטואליה– "נכון להבוקר" עם ניב רסקין, גלי צה"ל:

"נכון להבוקר" מיצבה עצמה כהבמה המרכזית שבה משמיעים את דברם אנשי השעה המעניינים ביותר. ניב בסגנונו הייחודי והאישי, מביא את הסיפורים המשפיעים על סדר היום במדינת ישראל. אחת לשבוע, התוכנית מוגשת ע"י אילנה דיין.

 פרס שדר הרדיו המצטיין – דידי הררי, רדיו ללא הפסקה:

עם עליית "רדיו ללא הפסקה" לאוויר, בשנת 1995, דידי הררי החל את דרכו עם התוכנית היומית "דידי לוקאלי" אותה הוא עורך ומגיש עד עצם היום הזה. התוכנית משודרת בפריסה ארצית וזוכה לאהדה רבה ולשיעורי האזנה גבוהים במיוחד.

 פרס פרויקט מיוחד – "רדיו במלחמה", רדיו דרום:

רדיו דרום ליווה את מאזיניו במגוון שידורים מיוחדים במהלך מבצע "צוק איתן". מחלקת התוכניות דאגה לשידורים מעניינים, מפיגי מתח ומלאי תכנים עבור תושבי הדרום, כולל שידורי אקטואליה עשירים ומגוונים ושידורי חוץ.

 פרס פרויקט מיוחד– "צבע גלילי", רדיו קול רגע:

"צבע גלילי" הוא הפרויקט התרבותי הגדול והאמביציוזי ביותר שהוקם בצפון הארץ.

42 עבודות נבחרות של אמנים שונים הוצגו בבית הספר "אורט" בטבריה, כשכיתות בית הספר הפכו לגלריית אמנות ענקית.

 פרס תוכנית המוזיקה – "באוויר" עם טוני פיין, רשת ג', קול ישראל:

התוכנית "באוויר" החלה את פעילותה בשנת 2012 והיא כוללת סדר ומבנה מוקפד של מוסיקה ישראלית. התוכנית מפרסמת את רשימת השירים מדי יום בעמוד הפייסבוק והטוויטר, והיא מתגאה כתוכנית דיגיטלית וירוקה לחלוטין שלא עושה שימוש בנייר.

 פרס תוכנית המוזיקה – "MEGAMIX" עם דולב נישליס ומושיקו פולטקה, רדיו חיפה:

התוכנית, המשודרת ברדיו חיפה ורדיו תל-אביב מזה 6 שנים, מביאה את המוסיקה האהובה מעולם המועדונים והרדיו בגרסאות קצביות וחדשניות ללא הפרעות מיותרות. התוכנית פונה לקהל מאזינים צעיר ומבוגר בו זמנית והיא בעלת אפליקציה להורדה שכבר רשמה 10,000 הורדות.

 

 

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד