הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

סלקום tv מצטרפת לארגון זיר"ה

8/01/2018

חברת סלקום מודיעה כי היא מצטרפת לארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט) הפועל כנגד אתרים פיראטיים ומקדם תוכן ישראלי מקורי. הודעה זו מצטרפת להודעת החברה לאחרונה כי תוציא בקרוב קול קורא לחברות הפקה לבחינת שילוב יצירות מקור בשירותי הטלוויזיה שלה -  סלקום tv.

ארגון זיר"ה, המייצג בין היתר את תאגידי התוכן "קשת", "רשת", "ערוץ 10", "yes",‏ "HOT" ומפיצת הסרטים "יונייטד קינג", פועל בזירה המשפטית מול פעילות מפרה בהיקפים ניכרים של אתרי אינטרנט הפוגעים בזכויות הקניין הרוחני של העוסקים ביצירה, הפקה ושידור תכנים בישראל.

אחת הבעיות הגדולות עמן מתמודדת כיום תעשיית הבידור בארץ היא הורדות תכנים פיראטיים באינטרנט. ההורדות ברשת גורמות לפגיעה אנושה בכספי הפקות המקור ולהפסדים כלכליים ליוצרים ועובדי התעשייה. נכון להיום, עבירת הקניין הרוחני של הורדת תוכן פיראטי לא באה לידי ביטוי מספק בחקיקה. בשונה ממדינות מערביות רבות בהן קיימים עונשים בחוק והעובר עליו נחשב כעבריין, בישראל כל אדם בעל מחשב וחיבור לאינטרנט יכול להוריד סרטים וסדרות ברשת כאוות נפשו, מבלי לשלם אף לא שקל אחד ליוצרי התוכן המקורי.

בשנה האחרונה הגביר הארגון את מלחמתו בתכנים הפיראטיים במטרה לשמור על הפקות המקור ועל שוק טלוויזיה חי ותחרותי והגיע למספר הישגים בולטים; סגירת שלושת אתרי תוספי הקודי הפופולריים ביותר בישראל, עצירת המפיץ והאחראי של אתר "סדרות" וסגירת האתר הגדול בישראל להפצת כתוביות פיראטיות turec.

ניר יוגב- מנהל הרגולציה וקשרי הממשל בסלקום: "מרגע ההחלטה להיכנס לתחום הטלוויזיה בכלל, והתוכן הישראלי בפרט, הבנו כי עלינו לפעול למניעת הפיראטיות המשתוללת ברשת. אנו גאים להצטרף לארגון זיר"ה העומד כשומר סף בכל הנוגע למלחמה בפיראטיות. אנו רואים במאבק הזה מאבק חשוב למען הפקות המקור, שוק טלוויזיה חי ותחרותי ושמירה על היצירה הישראלית ועל השחקנים, הבמאים, המפיקים וכל ישראלי העוסק בתעשייה הזו."

מיכל רפאלי כדורי, יו"ר זיר"ה: "הצטרפות סלקום tv לזיר"ה הינו צעד מבורך במלחמה בפיראטיות. הפצת תוכן פיראטי, הגוזל תעסוקה ופוגע בתעשיית הסרטים והסדרות, חייבת להיחשב כעבריינות ופשע ויש להפסיק זאת לאלתר. אנו עומדים מול הסחף הפיראטי באינטרנט ורואים בו איום ממשי על התוכן הישראלי ועל התחרות בשוק הטלוויזיה בה גם שחקנים חדשים כמו סלקום tv נפגעים. חשוב לומר כי אין תוחלת ואין עתיד לשידור הישראלי וליצירה הישראלית אם לא תימצא דרך להרתיע כנגד הפצת תכנים פיראטיים."   

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד