הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

רדיו תל אביב בפרויקט ייחודי לכבוד יום השמיעה

24/02/2019
רדיו תל אביב בפרויקט ייחודי לכבוד יום השמיעה

לקראת שבוע המודעות הבינלאומי לשמיעה, עמותת 'מעגלי שמע' בשיתוף רדיו תל אביב יוצאים בפרויקט מיוחד. במהלך יום שידורים מרגש אשר יתקיים ביום ראשון (24.02) השירים שיושמעו נבחרו על ידי חרשים וכבדי שמיעה אשר קיבלו את שמיעתם חזרה בעקבות ניתוח שתל שבלול.

 

כיום, חיים בישראל למעלה מ-650,000 חרשים וכבדי שמיעה בכל טווח הגילאים הנגרמת מסיבות שונות ומגוונות. בשנים האחרונות, בעקבות התפתחויות טכנולוגיות מקבלים אנשים חירשים רבים את היכולת לשמוע לראשונה ונחשפים למוזיקה באופן חדש מזה שהכירו לפני.

 

עמותת 'מעגלי שמע' הפועלת במטרה לספק את הצרכים המיוחדים של ילדים, בני נוער ובוגרים חרשים וכבדי שמיעה החליטה לצאת בפרויקט מיוחד לקראת יום השמיעה הבינלאומי המתקיים ב-3 למרץ, בשיתוף רדיו תל אביב. הפרויקט יתקיים ב-24  בפברואר בו השירים שישודרו ביום זה יהיו שירים שנבחרו על ידי אנשים חירשים שהינם מושתלי שתל שבלול.

המושתלים המשתתפים בפרויקט הנערך ביוזמת משרד יחסי הציבור גיתם פורטר נובלי בחרו שירים רבים ומגוונים ביניהם: 'מהמרחקים' של גלי עטרי וסגיב כהן, 'יש לי ציפור קטנה בלב' של יגאל בשן, 'שנינו שווים' של אביב גפן ו'יוצא לאור' של אהוד בנאי.

 

לדברי מילי וסרשטרום, מנכ"לית עמותת מעגלי שמע: "אנשים חרשים וכבדי שמיעה שומעים, מרגישים ונהנים ממוזיקה. היכולת לשמוע באמצעות שתל השבלול מסמלת רגע מכונן עבור אנשים חירשים וכבדי שמיעה ולמעשה, מדובר ברגע אשר נחקק בזיכרון לכל החיים. האזנה למוזיקה היא אחת החוויות המרגשות ביותר המוכרות לאנושות, זו חוויה מהנה ומספקת. מדובר בחוויה אוניברסלית אשר יכולה להיות מהנה ומספקת גם עבור אנשים עם ירידה בשמיעה שבוחרים לחוות אותה. לפיכך, באמצעות הפיתוחים הטכנולוגיים השונים ניתן ליהנות ממוזיקה על גווניה השונים."

כתבות נוספות

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד