חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הוענק הפרס הראשון לעובד הסוציאלי היזם לשנת 2013

בטקס מרגש שערכה קרן רקנאטי-צ'ייס-רש"י בתאריך ה 1.10.13 בתיאטרון גבעתיים, הוענק הפרס הראשון בקטגורית העובד הסוציאלי היזם לשנת 2013
לד"ר בני הוזמי, עובד סוציאלי והמנהל האקדמי של בית איזי שפירא , על יוזמתו ופועלו במיזם האוניברסיטה המיוחדת של מכון טראמפ בבית איזי שפירא beitissie.org.il.


הפרס שהוענק זו השנה החמישית, ניתן  במעמד שר הרווחה – מר מאיר כהן ומנכ"לית משרד החינוך הגב דלית שטאובר, מר ליאון רקנטי, פרופ' יעקב קופ – לשעבר ראש מרכז טאוב לחקר מדיניות חברתית, ומנכ"ל קרן רש"י מר יצחק תורג'מן.


כ 40 עובדים סוציאליים הגישו את מועמדותם לפרס העובד הסוציאלי היזם ומתוכם נבחרו 4 בלבד.


עם קבלת הפרס, בחר דר' בני הוזמי להקדיש ממחצית סכום הפרס לפיתוח והפעלה של קורס חדש בשם: "זוגיות וקשרים של שיתוף", אשר התחל בימים אלה, במסגרת לימודי האוניברסיטה המיוחדת. הקורס מכוון לסייע לאנשים עם מוגבלויות המעוניינים לבנות זוגיות ולקבל כלים לעשות כן.


לדברי דר' בני הוזמי בטקס "אנשים עם לקויות למידה והסתגלות ואינטליגנציה הקרובה לנורמה חיים במציאות קיומית לא קלה. מערכת החינוך נערכת לסייע להם לממש את יכולותיהם הלימודיות באמצעות התאמות, אך מעט מאוד התייחסות ניתנת להשלכותיהן הרגשיות של לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז. רבים מהם גדלים להיות בוגרים עם דימוי עצמי ירוד, רמות מוגברות של חרדה ואי ודאות בהתייחס למסלול חייהם במישורים: חברה, אהבה , הגשמה ועבודה.

עבור לתוכן העמוד