הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

שוקי קובלנץ ימונה למנכ"ל הבא של רשת איקאה ישראל

20/11/2013

מתיו ברונפמן, בעל השליטה באיקאה ישראל, הודיע היום על מינויו של שוקי קובלנץ למנכ"ל הבא של איקאה ישראל. קובלנץ יחליף את שלומי גבאי, שהודיע על פרישתו מהתפקיד לאחר 14 שנים ברשת, מתוכן 10 שנים כמנכ"ל איקאה ישראל. המינוי יכנס לתוקפו במהלך שנת 2014, לאחר פתיחת הסניף השלישי של הרשת בקריית אתא.  

 

קובלנץ מכהן כסמנכ"ל הכספים של איקאה ישראל מאז שנת 2008, ובמסגרת תפקידו ניהל את מערך הכספים והרכש של החברה. הוא היה שותף למערך הניהול של החברה ובכל הקשור לפתיחת חנות איקאה בראשון לציון ולהקמה מחדש של חנות איקאה בנתניה לאחר השריפה. קובלנץ,  44, נשוי+3, בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב, שימש כמנהל אגף הכספים בחברת פלאפון במשך חמש שנים, לפני שהצטרף לאיקאה.

 

מתיו ברונפמן: "אני מברך את שוקי על מינויו לתפקיד מנכ"ל איקאה ישראל. בחמש השנים האחרונות שוקי גילה מסירות רבה לארגון והוכיח שהוא בעל כישורים גבוהים. אני בטוח שהוא האיש המתאים להוביל את איקאה ישראל לשלב הבא בצמיחה שלה".

 

שלומי גבאי: "הבחירה בשוקי משקפת את הDNA - של איקאה הדוגל בקידום אנשים מתוך הארגון. אני מברך על המינוי ומאמין כי שוקי, אותו אני מכיר תקופה ארוכה, יוביל את רשת איקאה למחוזות חדשים וטובים בענף הקמעונאות הישראלי ויעשה זאת בהצלחה רבה".

 

שוקי קובלנץ: "אני נכנס לתפקיד מאתגר ומרתק. הידיעה כי איקאה היא אחד המותגים הבולטים והחזקים בישראל מהווה תמריץ חשוב בצורך להגיע לשיאים חדשים. אני מבקש להודות למתיו על ההחלטה למנות אותי, ומודה לשלומי על השנים שעבדתי במחיצתו".

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד