הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

אלדד קובלנץ, מנכ"ל כאן, נבחר לאיש השיווק של יולי 2018

24/07/2018
אלדד קובלנץ. צילום: אלעד חיימוביץ
אלדד קובלנץ. צילום: אלעד חיימוביץ

חוץ מנבחרות צרפת וקרואטיה, המנצחת הגדולה של המונדיאל היא ערוץ כאן. איגוד השיווק העניק על הניצחון את זה את פרס איש השיווק של יולי.

מאז הקמת התאגיד הוביל המנכ"ל קובלנץ את חזון ה"דיגיטל תחילה" שהגיע לשיאו בחודש יולי עם שידורי המונדיאל והשקת לוח שידורים חדש בתאגיד.

 

השידור הציבורי הישן סבל מקיבעון ארוך שנים, התקשה לשווק עצמו וכשל בגיבוש תפיסה ציבורית של הנגשת התוכן לקהל הישראלי ובמינוף הפעילות הדיגיטלית. האסטרטגיה שנבנתה בתאגיד קושרת באופן מובהק את החיבור דיגיטל-רדיו-טלוויזיה, ושמה את הפעילות הדיגיטלית בראש החץ.

 

עוד לפני העלייה לאוויר בחודש מאי 2017 , צבר החזון הדיגיטלי תאוצה, כאשר הוקמה מחלקת דיגיטל ראשונה מסוגה בשידור הציבורי, הופק תוכן דיגיטלי ייעודי, פעילות הרשתות החברתיות - ובעיקר הפייסבוק של כאן – הפכה דומיננטית, ותכני הרדיו והטלוויזיה זכו לחשיפה דיגיטלית לפני שידורם במדיה המסורתית.

 

הדיגיטל של כאן נבנה מראש כפלטפורמה עצמאית עם מאפייני קהל שונים לחלוטין מצופי הטלוויזיה ומאזיני הרדיו של השידור הציבורי המסורתי, ובכך הונחה התשתית לאיתור הצופה הישראלי – מכל גיל, מין ואיזור בארץ - בכל מקום בו הוא נמצא, ולהעשיר את חוויית הצריכה שלו.

 

בחודש יולי השנה, כשנה מאז עלה 'כאן' לאוויר הגיעה הפעילות השיווקית והדיגיטלית לשיא. באמצעות אסטרטגיה שיווקית מחושבת ומנומקת, נווטה תנועת הצופים לקידום הפלטפורמות השונות, ליצירת חוויית דיגיטל חדשנית ונוסחה שפה שיווקית אחידה וברורה למסך של תאגיד השידור הישראלי.

 

 שידורי המונדיאל בערוץ הטלוויזיה כאן 11 שברו את שיאי הצפייה שקבע המונדיאל הקודם – 37.2% במשקי בית יהודיים שהם 1.3 מיליון צופים, וזאת על אף העובדה שמדובר בעידן טלוויזיוני שונה לחלוטין בו מתמודד תאגיד השידור מול 3 שחקנים מסחריים ופעילות רב ערוצית שוקקת.

 

הפעילות הדיגיטלית הוטמעה באפליקציה של כאן, שסיפקה במונדיאל חוויית משתמש חדשנית ובולטת; ובאתרי כאן בעברית ומכאן בערבית. ההיערכות החלה חודשים ארוכים לפני שריקת הפתיחה, תוך חידוש ושדרוג האפליקציה על מנת לספק חוויית צפייה תקדימית. המטרה השיווקית הושגה – הפיכת תפיסת השידור הציבורי ליעיל, דינמי, חדשני ונגיש.

 

בתוך שבועיים וחצי בלבד מתחילת הגביע העולמי, הצטרפו לאפליקציית כאן 400 אלף משתמשים חדשים. זאת, מתוך הבנה כי הצפייה היום מבוססת על עיקרון הסקונד סקרין, המסך השני – כלומר, הצפייה כוללת ישיבה מול המסך הגדול בסלון ולצדה אחיזה במסך אישי המרחיב את החוויה – ולראשונה מאפשר ניתוב של המשתמש בין 16 מצלמות המספקות זוויות שונות.

 

מנימוקי השופטים: המהלך השיווקי של הטמעת המותג "כאן" – מותג שנמצא באוויר כשנה בלבד – הוכרז כהצלחה, כך גם הזיהוי שלו עם הפעילות הדיגיטלית סביב המונדיאל. נראה שההצלחה נמשכת גם אחרי המונדיאל בזכות לוח שידורים עשיר ומהודק. אנו שמחים ל העניק לקובלנץ את הפרס בשנית אחרי שזכה בו גם כמנכ"ל הטלוויזיה החינוכית".

 

קובלנץ, בוגר אוניברסיטת ירושלים ואוניברסיטת הארווארד  היה בעבר מנהל גלגלצ ועורך ראשי, סמנכ"ל פרוגרמינג בערוץ 10, וסמנכ"ל לוח ותכנון בקשת.

 

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד