הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

קארן אוברזון מונתה ליו"ר עמותת "לצאת מהקופסא"

18/10/2018
קארן אוברזון מונתה ליו"ר עמותת "לצאת מהקופסא"

עמותת לצאת מהקופסא שמחה להודיע על מינויה של קארן אוברזון לתפקיד יו"ר עמותת לצאת מהקופסא. אוברזון תחליף את אורנית גורן אגמון אשר כיהנה בתפקיד מינואר 2016. גורן אגמון מסיימת את תפקידה לאחר שהובילה את פיתוח הטרמינל החדש בבת-ים אשר יושק בתחילת השנה הקרובה ותישאר חלק מהנהלת העמותה. 

עמותת לצאת מהקופסא הוקמה על ידי קבוצה של מעצבים צעירים לפני 8 שנים במטרה לקדם את תחום העיצוב בישראל ולהשתמש בעיצוב ככלי מניע לשינוי כלכלי, חברתי ותרבותי של החברה הישראלית.. בשנים האחרונות מובילה העמותה קהילת מעצבים הולכת וגדלה.

 

העמותה מפתחת תוכניות חינוכיות אשר עושות שימוש בעיצוב למינוף אוכלוסיות מוחלשות, ובכך מקדמת את צמצום הפערים בחברה. והיא שמה לעצמה למטרה להוביל פרויקטים חברתיים וחינוכים באזורי הפריפריה החברתית והגאוגרפית בארץ. 

 

מאז הקמתה של עמותת "לצאת מהקופסא" לפני שמונה שנים, היא הצליחה ליצור שותפויות עם מעצבים מובילים, להפעיל קהילה של מאות מעצבים צעירים ברחבי הארץ ולתרום תרומה משמעותית למטרות חברתיות שונות.

 

בין המעצבים בוגרי העמותה: מעצבות התיקים מדוזה, מעצב התכשיטים קובי פרץ, מעצבת הרהיטים - הילה שמיע, מעצבי התאורה - אסף וינברום וסטודיו ויהי, האדריכל יונתן קנטי  ועוד מאות מעצבים בולטים מובילים הפורצים את השווקים בעולם.  

 

בשנת 2013 הושק את "טרמינל עיצוב" באיזור התעשייה של העיר בת-ים. מתחם העיצוב החדשני שופץ בהשקעה של שני מיליון שקל בחסות עיריית בת-ים וחברת "קסטרו", והיה לסנונית הראשונה שבישרה והובילה את השינוי שעובר אזור העסקים בעיר. 

 

לאור הצלחת "טרמינל עיצוב בת-ים" והשפעתו הנרחבת על המעצבים והקהילה, הקמנו את "טרמינל עיצוב ירוחם", אחיו הקטן של טרמינל בת-ים תמך במסגרת מעבדות התרבות של מפעל הפיס. 

 

בליבת הפעילות של הטרמינלים מתקיימות תוכניות לליווי מקצועי של מעצבים. המשתתפים בתוכנית מקבלים ליווי אישי וכלים לפיתוח מקצועי, ובתמורה הם מתנדבים בקהילה ומשתלבים בתוכניות החינוך שמפעילה העמותה.

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד