הפוך לעמוד הבית
יפעת 2

לבחור את השמשייה המתאימה לגינה

22/10/2018
לבחור את השמשייה המתאימה לגינה

כל מי שהתמזל מזלו ויש לו גינה בבית, יבקש, קרוב לוודאי, לנצל את שטח הגינה בצורה האופטימאלית, ולבלות בגינה, כמה שיותר. בכדי ליהנות ממענה על דרישותיו, יש כמובן צורך למצוא פתרונות הצללה מתאימים ואיכותיים, אשר יספקו הגנה מפני השמש החמה של הקיץ הארץ הישראלי. השמשייה מהווה את אחד מפתרונות ההצללה הפופולאריים ביותר לגינה, כאשר כל מי שמתחיל בחיפוש אחר שמשיות עתיד לגלות מגוון רחב של אפשרויות.
להלן מידע חשוב אשר יסייע בהיכרות מעט יותר מעמיקה עם שמשיות על סוגיהן השונים.

מבנה השמשיות
שמשיות לגינה מורכבות ממספר חלקים – המתקן אשר אמור להחזיק את בסיס השמשייה, בסיס השמשייה עצמו (הקרוי גם עמוד השמשייה) צלעות ובד חופה.
בעת בחירת שמשיות, חשוב לשים דגש על צלעות השמשייה שעליהן להיות גמישות וחזקות, יש להקפיד שהבד יהיה עבה במיוחד – מה שיבטיח הגנה מרבית ועמידות לאורך זמן.
מעבר לכך, כדאי גם לבחון את הנושא של מנגנון הפתיחה של השמשייה – ישנם סוגים שונים של מנגנונים, וכדאי לוודא שהמנגנון הינו באיכות גבוהה, ומציע נוחות בכל מה שקשור לתפעול השמשייה.

הסוגים השונים של שמשיות
בחיפושכם אחר שמשיה, אתם עתידים לגלות מגוון רחב של סוגי שמשיות, כאשר הסוגים הנפוצים הינם:
שמשיות עמוד מרכזי – שמשיות שבסיסן ממוקם במרכז (בדומה לעיקרון של מטריה).
שמשיות צד – ייחודן של שמשיות צד טמון בעובדה שהמוט המחובר אליהן נחלק ל-2 חלקים, מה שמאפשר גמישות בהצבתן  - ניתן לשנות להן את זוויות ההצבה, בהתאמה לצרכים ולדרישות.
שמשיות שולחן – שמשיות המהוות פתרון הצללה עבור אנשים שמבלים בחצר או בגינה סביב שולחן.  ברוב המקרים שמשיות מהסוג הזה, יוצעו כיחידה אחת עם השולחן אליהן הן אמורות להתחבר. בשולחן ישנו חור הממוקם בדרך כלל באמצע, אליו מכניסים את המוט המחובר לשמשיה – ולאחר מכן, מחזקים אותו.
 
בסיסים צורות וחומרים
קיימים סוגים שונים של בסיסים לשמשיות, כאשר החומרים הנפוצים הם: אלומיניום, פלדה מצופה בצבע, פלסטיק (ברוב המקרים מדובר במיכל פלסטיק במילוי מים, על מנת להעניק לבסיס את היציבות הנדרשות) ובטון.  תפקידו של בסיס השמשיות הוא לקבע אותן בצורה טובה ואיכותית אל הקרקע, ולכן, חשוב להקפיד ולבחור שמשיות עם בסיס כבד ויציב.
מי שמעוניין לנייד את השמשייה ממקום למקום, יגלה שקיימות שמשיות לבסיסן גלגלים הניתנים לנעילה – מה שמאפשר ניעות קלה ופשוטה.
כיום, לצד השמשיות בצורה העגולה הקלאסית  אותה כולם מכירים, ניתן למצוא שמשיות בעוד מגוון רחב של עיצובים וצורות – שמשיה מרובעת, שמשיה מלבנית וצורות רבות נוספות.
גם מבחינת החומרים האפשרויות הינן רבות ומגוונות, כאשר לדוגמא, המתקן אשר מחזיק את העמוד של השמשייה יכול להיות עשוי משפע של חומרים שונים, כמו מתכת, עץ ואלומיניום.

בסופו של דבר, כל מי שתר אחר שמשיות עתיד לגלות שפע של אפשרויות, כאשר מומלץ להתמקד, בסוג השמשייה, באיכות החומרים ממנה היא עשויה, במענה אותו היא מספק הן לדרישות המחפשים והן לצרכי השטח עבורו היא מיועדת.

יפעת אוזן
עבור לתוכן העמוד